Krása a módaNehty

Tvary umělých nehtů: jaký je nejlepší a víte, že mají své názvy?

Tvary umělých nehtů: jaký je nejlepší a víte, že mají své názvy?

Ano, je to tak. Skutečně existují různé tvary umělých nehtů, které navíc nesou své vlastní názvy. Většina profesionálek je navíc dobře zná, a proto pokud si některý z nich přejete vytvořit stačí jej vaší nehtařce sdělit a ona bude přesně vědět, co požadujete.

Tvary nehtů

Přestože se většina z nás zaměřuje zejména na výběr vhodné barvy, ani výběr tvaru bychom neměli podceňovat. Kombinace správného tvaru a krásné barvy vám udělá tu nejlepší službu. Pokud si ale vyberete špatně, mohou vaše ruce působit dětsky baculatě nebo naopak příliš kostnatě.

Obvykle se uvádí sedm základních tvarů nehtů, a to hranatý, zaoblený, kulatý, oválný, mandlový, ballerina a stiletto. U většiny z nich jejich název velmi dobře evokuje, jejich vzhled. Například hranatý tvar končí rovnou linií a nehet tak z jednoho konce působí jako obdélník s poměrně jasnými rohy. Oproti tomu zaoblený tvar má tyto rohy mírně zpilované, a proto tvar není tak ostrý.

Tvary ballerina a stiletto však mohou působit poněkud tajemně. Jak si je tedy představit? Ballerina vypadá velmi obdobně jako mandlový tvar, avšak konec nehtu nesměřuje do špičky, ale je zakončen rovnou linkou. Stiletto je oproti tomu ten nejdelší a nejšpičatější tvar ze všech zde uvedených.

Některé nehtařky však nenabízí všechny tyto tvary, jiné jsou zase schopné vám vyhovět i s méně obvyklými požadavky.

Shrnutí

Mějte na paměti, že ne všechny tvary umělých nehtů jsou stejně praktické. Každý navíc bude v kombinaci právě s vašimi prsty vypadat jinak. Přestože pro někoho je kulatý tvar naprosto ideální, jinému udělá o mnoho lepší službu ten hranatý. Nalézt právě ten váš ideální tvar vyžaduje zkoušení.