Další

Strongwoman – všechny důležité informace o sportu

Strongwoman – všechny důležité informace o sportu

Uvažujete nad soutěžením v kategorii strongwoman nebo vás jen zajímají informace o tomto sportu? Připravili jsme pro vás obsáhlý článek shrnující všechny zajímavosti.

Z čeho strongwoman vychází a jaké jsou disciplíny

Strongwoman je velmi zjednodušeně řečeno dámská analogie strongmanského sportu, jak ho známe v klasickém provedení. To znamená, že jednotlivé disciplíny testují především hrubou sílu účastnic jednotlivých soutěží v různých formách provádění těžkých opakování. V podstatě jediným rozdílem oproti klasickému strongman sportu jsou u strongwoman uzpůsobené nižší váhy, které reflektují ženské výkony.

Mezi klasické cviky, které můžete na soutěžích pravidelně vídat pak patří například:

  • Mrtvé tahy
  • Atlasovy kameny
  • Truck Pull
  • Převracení pneumatiky
  • Super Yoke
  • Dumbbell
  • Log Lift
  • a mnoho dalších.

Mohlo by vás také zajímat: Jak začít s MMA

České soutěže

Jistě se ptáte, jakým způsobem je sport organizovaný a zda je v tuzemsku možné v něm i závodit. Odpověď je jednoznačná – přestože se zatím disciplína strongwoman netěší mezi závodnicemi příliš velké oblibě, rok od roku prestiž sportu roste a pravidelné se koná mistrovství České republiky a další menší závody.

Mezinárodní soutěže

Celosvětově největší soutěží pořádanou každoročně jsou Official Strongman games. Na těchto hrách se setkávají nejlepší strongmani a nejlepší strongwoman z celého světa. Další ročník se odehraje v termínu 11. až 13. listopadu ve Spojených státech.

Úspěšné české závodnice

Pravděpodobně největší současnou postavou strongwoman sportu v České republice je Veronika Rulíková, která se na posledních dvou mistrovstvích České republiky umístila vždy na nejvyšších příčkách. Mezi další úspěšné závodnice patří například Klára Zmeškalová nebo Michaela Zemánková, které obě těží ze svých základu v silovém trojboji.

Celosvětově největší osobnosti strongwoman sportu

I ve světovém měřítku samozřejmě můžeme uvést celou řadu významných osobností, které jsou v tomto sportu velmi úspěšné. Mezi nejznámější závodnice patří například Rebecca Roberts, Olga Liaschuck nebo Donna Moore.