Další

Stejná váha, ale jiná postava

Stejná váha, ale jiná postava

Chtěli byste zlepšit svoji figuru a láká vás zachování váhy? Často se objevují dotazy, jak je možné dosáhnout výsledku, kdy jedinci zůstane stejná váha, ale jiná postava. V následujícím článku vám představíme základní souvislosti, které vám v podobných cílech mohou být nápomocné.

Hubnutí a nabírání je definováno kalorickou bilancí

Na začátek článku je nutné nejdříve nastínit základní souvislosti. O tom, zda hubnete, nabíráte nebo udržujete svoji tělesnou hmotnost vždy rozhoduje vaše kalorická bilance. Zjednodušeně se dá říct, že pokud přijmete více kalorii než stihnete spálit, vaše hmotnost se bude navyšovat. Pokud naopak budete v kalorickém deficitu, budete hubnout. Pro zachování tělesné hmotnosti tedy bude potřeba najít takový poměr příjmu a výdeje kalorií, který bude rovnovážný.

Mohlo by vás také zajímat: Jak zjistit kalorie v jídle

Úbytek tuků a nabírání svalové hmoty

Při dodržování rovnovážné kalorické bilance pak budete muset volit vhodnou dietu a dostatek správné fyzické aktivity k tomu, aby se vaše tělo zbavovalo tuků a začalo budovat svalovou hmotu. Tím zajistíte udržení hmotnosti při proměně tělesné stavby. Budete tak muset mít vyvážený příjem makroživin a zároveň stimulovat tělo náročnými tréninky. V ideálním případě je vhodné vyhledat služby nutričního poradce a kvalitního trenéra.

Měření a hodnocení výsledků

Nastavení správného režimu diety a pohybových aktivit je tedy naprostým základem. Při jeho dodržování však budete vždy potřebovat zpětnou vazbu. Ideální je proto využívat různá měření a pravidelné kontroly, které vám umožní reflekovat, zda je vše nastavené správně.

Běh na dlouhou trať

Nečekejte instantní výsledky. Přeměna tělesné konstituce je během na dlouhou trať a kýžené výsledky se dostaví pouze při dlouhodobé konzistenci. Vytrvejte a časem jistě sklidíte tolik chtěné ovoce v podobné stejné váhy, ale jiné postavy.

Zdroj: Insider.com