DalšíHoroskopy

Rok králíka: Co vás čeká v tomto roce podle čínského horoskopu?

Rok králíka: Co vás čeká v tomto roce podle čínského horoskopu?

22. ledna se podle čínského lunárního kalendáře začal datovat rok králíka. Ten je jeden z 12-ti zvířecích znamení tohoto kalendáře, což znamená, že poslední rok králíka byl roku 2011. Každé zvíře lunárního kalendáře se dále dělí na jednotlivé základní prvky, kterých je v čínském kalendáři 5, přičemž letošní králík je vodní. Další základní prvky pak jsou zlato, dřevo, oheň a země.

Ctnosti i strasti králíka

Znamení králíka vyjadřuje především vytrvalost, opatrnost a rozvahu, ale i nestálost a závislost na ostatních. Lidé tak narození v tomto znamení budou závislí na svých rodinách a partnerech, ale zároveň jim nebude chybět vytrvalost, cílevědomost a správné načasování, neboť právě králík umí vyčkat na ten správný okamžik. Mluví se i o tom, že lidé v rodu králíka mají sklony k vychytralosti a intrikám.

Co nás letos čeká a jak se chovat

Čínský lunární kalendář a králík, jenž je s ním v letošním roce spojený, však nemá dopad pouze na lidi z dálného východu, či na ty, kteří se v tomto znamení narodili. Rok daného zvířete totiž zároveň předurčuje, kterým směrem by lidé měli směřovat. Tento rok by tak lidé měli být obecně zdrženliví, trpěliví a důkladní ve svých rozhodnutích, což by mohl být velký problém především pro naše silné znamení, jako je býk či beran. Ti by si měli dávat velký pozor na unáhlené rozhodování, které by jim ve výsledku mohlo spíše uškodit.

Průběh oslav příchodu nového roku

Čínský nový rok, se kterým přichází nové znamení, je v asijských kulturách hluboce zakořeněn a slaví se napříč jednotlivými státy. Ve všech kulturách jsou však oslavy spojovány s bohatým hodováním a obdarováváním podobně, jak je tomu u nás o vánocích. Zde ovšem neobdarovává ježíšek, ale starší členové rodiny dávají svým mladším příbuzným peníze pro lepší život.