Krása a móda

Modrošedé oči: v jakých barvách nejlépe vyniknou?

Modrošedé oči: v jakých barvách nejlépe vyniknou?

Mnozí lidé přisuzují barvě očí skoro až mystický význam. Tvrdí, že je možné na základě barvy očí odhalit lidskou povahu a jeho charakterové vlastnosti. Rozhodnutí, zda je tento předpoklad pravdivý, zůstává na každém z nás. Bezesporu je ale barva očí výsledkem genetického mixu, kterým nám byl našimi rodiči dán. A je na místě ji podtrhnout jako svou přednost.

Jak je to s barevnou typologií

Modrošedé oči se na rozdíl od hnědých či zelených očí nepojí s jedním obvyklým barevným typem, a proto musíte zvážit víc faktorů. Šedá barva bývá ale přítomna především u studenějších barevných tipů jako je léto a zima.

Letní typ

Pokud tedy máte modrošedé oči, vaše pleť jde spíš do béžovo růžových tónů a přirozená barva vašich vlasů je studená tmavě hnědá, pak budete patrně pravý letní typ. Stejný barevný typ je také například Emily Blunt nebo Kate Middleton.

Slušet vám budou jasné barvy včetně fuchsiové nebo malinové. Bát se ale nemusíte ani zelených, modrých a fialových odstínů, šedé a khaki barvy. Naopak se vyhněte typicky teplým barvám. Odstíny typické pro podzimní listí vám příliš dobrou službu neudělají.

Jestliže se ale podobáte spíš na Jennifer Aniston nebo Adele, budete patrně jemný letní typ. V top případě jsou pro vás ideální volbou pastelové odstíny včetně levandulové nebo pudrové růžové.

Zimní typ

 S modrošedýma očima můžete být také pravý zimní typ. Typicky jsou zástupkyně zimního typu světlé, jejich pleť jde do růžové namísto oranžové a jejich vlasy mají chladný odstín. Mohou být tmavovlasé, stejně tak i blond. Příkladem zimního typu je herečka Lauren Graham nebo Liv Taylor.

I v tomto případě se vyhněte všem barvám s teplým podtónem. Nebudou vám totiž slušet ani zdaleka tak jako ty studené.