Další

Květiny v květináči jako dárek: 6 rostlin, které se nemusíte bát věnovat

Květiny v květináči jako dárek: 6 rostlin, které se nemusíte bát věnovat

Přemýšlíte nad vhodným dárkem pro někoho, kdo je vám blízký? Chcete mu darovat něco praktického a smysluplného? Stále oblíbenější jsou květiny v květináči jako dárek. Dárek je to bezesporu praktický, navíc i dlouhodobý. A rozhodně je to lepší volba, nežli bonboniéra nebo třeba láhev vína.

Květiny v květináči jako dárek – které rostliny jsou vhodnými kandidáty?

Možná vás nadchla vidina květiny v květináči jako dárek. Jenže teď nevíte, jaké rostlinky jsou pro tyto účely vhodné. Nebojte, nenecháme vás v tom. Vybrali jsme šestici vhodných kandidátů, se kterými neuděláte chybu.

  • Orchidej
  • Vánoční kaktus
  • Zelenec
  • Zamiokulkas
  • Spící panna
  • Šplhavice

Orchidej

Orchidej je taková klasika, která se možná většina lidem vybaví jako úplně první možnost. Na pohled velmi krásná a elegantní rostlina, která dokáže kvést v mnoha zajímavých barvách. Není se čemu divit, že se tak často objevuje na parapetech v mnoha domácnostech.

Vánoční kaktus

Vánoční kaktus rozhodně není jen připomínkou Vánoc, doma ho totiž můžete mít po celý rok. Je to nenáročná rostlina, která snese i to, že někdy zapomenete na zálivku. Je tak vhodná i pro začátečníky bez zkušeností.

Zelenec

Pokud hledáte květiny v květináči jako dárek pro někoho, kdo třeba doma ještě žádnou živou rostlinu nemá, pak vsaďte na zelenec. Ten je také nenáročný, vydrží lehké přelití i období sucha, kdy se na zálivku zapomene. Není jedovatý ani pro děti či domácí mazlíčky, což mu dává plusové body k dobru.

Zamiokulkas

Tato pokojovka je možná neznámá svým názvem, zařadit ji ale lze mezi kandidáty vhodné pro naprosté začátečníky. Vydrží poměrně dlouhé bez vody, nevyžaduje slunné stanoviště a doma udělá mnoho parády.

Spící panna

Spící panna neboli Aglaonema commutatum Maria je krásná rostlina, která je levná na pořízení a nenáročná na pěstování. Má ráda slunná stanoviště, ve stínu se jí zrovna dvakrát nelíbí. Potěší ji pravidelná zálivka.

Šplhavice

Nenáročná a vděčná rostlinka – to je šplhavice. Když se jí dotyčný alespoň trochu věnuje, odmění se krásným vzhledem a spokojeným růstem.