Další

Kde bolí ledviny

Kde bolí ledviny

Zajímá vás, kde bolí ledviny? Připravili jsme pro vás článek, který vám poskytne detailní informace a představí vám také doporučení, jak v případě bolesti ledvin postupovat.

Ledviny se nachází v oblasti beder

Ledviny se v lidském těle nachází dvě a jedná se tak o párový orgán. Dosahují velikosti v rozmezí zhruba 10 až 12 centimetrů a nachází se v bederní oblasti. Jsou zakryty vrstvou svalů a také tukovým pouzdrem, což má bránit jejich případnému poškození, prochlazení a dalšímu externímu nebezpečí.

Mohlo by vás také zajímat: Jak zklidnit podrážděný žaludek

Místo bolesti nemusí být vždy vypovídající aneb kde bolí ledviny

Problémem, který identifikaci bolesti ledvin poněkud komplikuje je nutnost odlišení od běžné bolesti namožených zad. Protože bolest se projevuje v bederní oblasti, není úplně jednoduché ji odlišit od svalové únavy.

Určité rozdíly je však možné i přesto identifikovat. Pokud jde o ledviny, bolest se nejčastěji projevuje v místě mezi posledním žebrem a kyčlí nebo bokem. Identifikovat bolest ledvin může i zatlačení na inkriminované místo. Pokud přitlačíte a následně uvolníte ruku v dané oblasti bolest by se měla projevit jakoby zevnitř, čímž poznáte, že jde skutečně o problém s orgánem.

Jak řešit bolest ledvin

Pokud trpíte výše zmíněnými příznaky a situace se nezlepšuje neváhejte co nejdříve navštívit svého ošetřujícího lékaře. Ledvinové záněty mohou přerůst v případě neléčení ve velmi vážné problémy a rozhodně se nevyplácí je přehlížet. Pokud se zánět potvrdí, doktor vám s největší pravděpodobností předepíše antibiotika a v relativně krátkém čase se zotavíte.

Zdroj: niddk.nih.gov