Cviky a vybavení

Co zpevním na Orbitreku?

Co zpevním na Orbitreku?

Láká vás pořízení Orbitreku, ale nevíte, které svaly cvičením na něm můžete zpevňovat? Připravili jsme pro vás článek s odpovědí na otázku „Co zpevním na Orbitreku?“

Jaké svaly se zpevňují cvičením na Orbitreku?

Na základní otázku si zodpovíme hned v první části našeho článku. Protože na Orbitreku je poměrně komplexní, je při něm zapojena celá řada svalů.

Z počátku pohybu jsou zapojeny zejména svaly na přední straně stehen, následně svaly hýžďové a nakonec hamstringy na zadní straně stehen.

Velmi důležité je dbát na správnou techniku, která kromě správného zapojení svalů ovlivňuje i zdravotní nezávadnost celého pohybu. Kolena musí být držena v jedné rovině a zároveň by nemělo docházet k jejich vytáčení.

Spektrum zapojených svalů se výrazně rozšiřuje při zapojení horních končetin. Při nich dojde k dodatečnému posilování paží, prsních svalů i zádových svalů. Navíc se zvyšuje energetická náročnost pohybu a dochází k pálení většího množství kalorií.

Obecně je tedy možné konstatovat, že cvičení na Orbitreku zpevňuje především vyjmenované svaly dolní poloviny těla, ale sekundárně se zapojují i další svalové partie a dochází tak k rovnoměrné a žádoucí zátěži.

Mohlo by vás také zajímat: Břišáky u kluků

Záleží také na frekvenci cvičení a dalších faktorech

Zpevnění svalů však samozřejmě vyžaduje i další aktivity než pouze cvičení. Pokud chcete budovat svalovou hmotu, musíte kromě pohybu upravit také svůj jídelníček a dát tělu dostatečný prostor pro regeneraci. Po delší době se pak vaše výsledky zcela jistě projeví.

Zdroj: Healthline.com