Krása a módaMóda

Vyhlašujeme nejlepší supermarkety pro rok 2024 v ČR

Vyhlašujeme nejlepší supermarkety pro rok 2024 v ČR

Supermarketů existuje v České republice celá řada. Mnoho lidí nakupujte v tom nejbližším, jiní s oblibou objíždějí hned několik obchodů a řídí se tím, jaké zboží a za jakou cenu je právě k mání. Mezi nejoblíbenější obchody (alespoň podle tržeb) patří Lidl, Kaufland a Albert.

Lidl

Lidl je podle tržeb největším obchodním řetězcem v Česku. V tomto obchodě seženete potraviny, drogerii, ale například i oblečení, hračky nebo nářadí. Obchod má i vlastní e-shop, odkud můžete objednat vše kromě potravin. Pro ty musíte s košíkem mezi regály.

Lidl si zakládá na tom, že více než 75 % sortimentu tvoří zboží vlastních značek. V České republice Lidl funguje od roku 2003, kdy otevřel prvních 50 prodejen. Nyní jich má přes 300 a jejich počet stále stoupá.

Zajímavost: Lidl ve svých prodejnách nabízí tašky s jídlem, které by se brzy zkazilo nebo není vzhledově dokonalé. Zboží si můžete koupit za zvýhodněnou cenu a zabránit tak plýtvání potravinami.

Kaufland

Velkých tržeb dosahuje i Kaufland, který je v Česku už od roku 1998. První prodejna Kauflandu v České republice byla otevřena v Kladně. V tomto supermarketu seženete výrobky vlastní značky K-Classic. Většinou se jedná o kvalitní a přitom levné zboží.

Zajímavosti: Kaufland byl původně velkoobchod s jižním ovocem.

Albert

Na třetím místě podle výšky tržeb se umístil supermarket Albert, který dnes najdete v každém kraji. V roce 2021 získal Albert ocenění v soutěži EFQM Global Award.

I Albert má své vlastní značky potravin, a to například Albert, Česká chuť, Nature´s promise, Albert Excellent, Perla, Fresh Bistro, Sommelier Collection, Delicata a další.

Zajímavost: Albert na počátku 90. let otevřel historicky první novodobý supermarket v Česku. Jmenoval se Mana a byl v Jihlavě.