Krása a módaMódaRecenze

Vyhlašujeme nejhorší oblečení od Vietnamců 2024: nemáte ho i vy?

Vyhlašujeme nejhorší oblečení od Vietnamců 2024: nemáte ho i vy?

Oblečení od Vietnamců má všelijakou pověst. Někdo jej miluje, jiný nenávidí. Přesto existují kousky, které se zde vyplatí kupovat. Alespoň z finančního hlediska vám můžeme doporučit například trička. Ta zde seženete až od třiceti korun a pokud a jejich kvalita (pokud mluvíme o klasických bavlněných) je poměrně srovnatelná i se značkovými produkty.

Nízká cena, nízká kvalita

Na druhou stranu v tomto kontextu nesmíme opomenout zmínit stinnou stránku nakupování ve vietnamských prodejnách. Většina oblečení i dalšího zboží, které je zde dostupné, totiž vzniká ve špatných podmínkách. Výrobci dostávají zaplacenou jen směšnou hodinovou sazbu, která stěží pokryje jejich základní životní náklady.

Kromě životní úrovně dělníků zpravidla trpí i příroda a životní prostředí. Nadprodukce nekvalitních produktů vede ke vzniku nadměrného množství textilního odpadu. Nijak hvězdné ostatně nejsou ani použité materiály. Podobné tvrzení však platí pro většinu značek, které si nechávají šít svou módu v Asii. Bez ohledu na to, zda jejich produkty stojí stovky nebo tisíce.

Lepší cesta

Pokud to vaše možnosti umožňují, dejte přednost lokálním firmám, které nechávají své oblečení šít doma v Česku a používají i zdejší materiály. Případně se zaměřte na nákup z druhé ruky. Tím ušetříte nejen přírodu ale i svou peněženku a dostanete se na ceny, které jsou nižší než ty u Vietnamců.

Vyhlašujeme nejhorší oblečení od Vietnamců

Pokud už opravdu chcete nakupovat ve vietnamských tržnicích nebo jednoduše milujete fast fashion, zkuste to dělat trochu lépe. Oblečení, které už ve skříni nepotřebujete prodejte nebo darujte potřebným. Na stránce Extrafit.cz najdete několik článků, kam s použitým oblečením.

  • Špatná kvalita zpracování (povolené či křivé švy aj.)
  • Nekvalitní materiály (polyester a jiné umělé látky)
  • Nevhodně zvolená velikost
  • Špatně zvolený střih

Při samotném nákupu se zaměřte na kvalitu oblečení. Všechny švy by měly být provedené precizně a nikde nesmí koukat ani nitka navíc. Dobré je také přečíst si složení látky. Ideální je 100 % bavlna nebo bambus. S vlnou či kašmírem opravdu nepočítejte. Umělé materiály mají v porovnání s přírodními horší vlastnosti. Zárukou špatného nákupu je také nevhodně zvolená velikost produktu nebo střih, který se nehodí pro vaši postavu.

Vyhlašujeme nejhorší oblečení od Vietnamců! Jsou to nekvalitní kousky z nekvalitních materiálů. Ty se totiž rychle stávají nenositelnými a stává se z nich odpad. Ve finále vás potom vychází velmi draze a zbytečně zatěžují životní prostředí.