Krása a módaMóda

V čem jít na svatbu: 5 důležitých faktorů, podle kterých se řídit

V čem jít na svatbu: 5 důležitých faktorů, podle kterých se řídit

Konečně se vaše kamarádka rozhodla říct ano a do schránky přišlo nádherné pozvání na svatbu? Jste šťastná, plná radosti, ale brzy si uvědomíte, že nevíte, co na sebe, abyste nezastínila nevěstu. Rádi vám prozradíme ty nejlepší typy, které vám pomohou se vymotat z tohoto problému.

Jak vybrat ty správné šaty

Jako prvním a zároveň nejdůležitějším krokem je zjistit dress code svatebčanů. Dress code zahrnuje zda je svatba formální či neformální nebo jaké barvy a styly jsou upřednostňovány. Neberte na lehkou váhu ani roční období. Při letních svatbách zvolte lehčí materiály, svěží vzory a barvy, v zimě jsou vhodné teplejší šaty, například ze sametu a s dlouhými rukávy. Svatba je synonymem elegance a slavnostní události, proto zanechejte tuto atmosféru i ve vašich šatech.

Kalhotový kostým

Pokud nepreferujete šaty, je zde pro vás možnost v podobě kalhotového kostýmu. Stejně jako šaty dodá vašemu outfitu eleganci a sofistikovanost. Zvolte si kalhoty, které mají úzké nohavice nebo rovné střihy, v závislosti na vašem osobním stylu. Délka by měla sahat na vaše kotníky. Zvolte si košili nebo blůzu ve vhodné barvě, která ladí s kostýmem. Pro formálnější svatby je vhodná bílá nebo pastelová košile, zatímco pro méně formální svatby kontrastní nebo vzorované barvy.

Co si rozhodně neobléct

Zapomeňte na bílé šaty. Bílá barva je vyhrazena pouze pro nevěstu, aby se na ní upoutala veškerá pozornost. Bílé šaty považují lidé za nevhodné a neuctivé gesto. Dejte si pozor i na černou barvu, pokud si nejste jisti, zda si můžete šaty vzít, poptejte se nevěsty. Zapomeňte na výrazně odhalující oblečení. Způsobuje nevhodné až vulgární dojmy. Nikdo nechce pobouřit rodinu ženicha a nevěsty.

Pamatujte si

Zohledněte několik faktorů:

  • Dress code svatby
  • Roční období
  • Udržujte eleganci
  • Vhodné doplňky
  • Vyvarujte se bílých šatů