KrásaKrása a móda

Tlustá lýtka: dají se zhubnout? + 3 cviky, které na ně platí

Tlustá lýtka: dají se zhubnout? + 3 cviky, které na ně platí

Trápí vás tlustá lýtka? Za jejich objemností u žen zpravidla stojí genetika, do karet nahrává i nevhodná strava nebo nedostatek pohybu. Dají se lýtka zhubnout?

Máte tlustá lýtka?

Nejdříve je třeba si uvědomit, jestli jsou vaše lýtka obalená nadbytečným tukem a právě proto působí mohutnější, nebo jestli jsou objemnější lýtka ve vaší rodině typickým poznávacím znamením. Podívejte se na rodiče či na prarodiče, jestli i oni mají tlustá lýtka – a pokud ano, pak je to u vás dáno geneticky.

Dají se lýtka zhubnout?

Pokud jsou vaše lýtka tzv. samý sval, jsou pevná a přesto mohutná, pak s nimi hubnutím nic moc nenaděláte. Jiné je to v případě, kdy jste si je vytvarovali nedostatkem pohybu a kladným vztahem k jídlu. Pak je tu jistá šance, že by se lýtka dala vytvarovat a zeštíhlit.

3 cviky, které na tlustá lýtka platí

Na hubnutí lýtek je nejlepší kardio cvičení – pod tím si lze představit například běh nebo rychlou chůzi. Ne všichni jsme ale fanoušky tohoto typu pohybu. Proto vám představíme 3 cviky, které na tlustá lýtka platí.

  • Dřepy
  • Výpady
  • Skok přes švihadlo

Dřepy

Dřepy představují jeden z nejúčinnějších cviků na posílení dolních končetin – tedy i lýtek. Budete-li dřepy provádět pravidelně, pak již velmi brzy uvidíte první výsledky. Při provádění tohoto cviku dbejte na správnou techniku, a to tedy:

  • správné držení těla
  • neodlepování pat od země
  • provádět dřep až dolů

Výpady

Výpad provedete tak, že jednou nohou vykročíte vpřed, zatímco vaše druhá noha zůstane vzadu. Dbejte na to, aby vaše koleno bylo pokrčené tak, že noha bude vodorovně nad zemí a koleno se bude v daný okamžik nacházet nad kotníkem. Cvik se opakuje střídavě na obě strany.

Skok přes švihadlo

I pravidelné skákání přes švihadlo funguje na tlustá lýtka, mimo jiné ale pozitivně prospěje celkové fyzické kondici, takže s ním můžete jedině získat.