Krása a módaMóda

Jsou tenisky k šatům přešlapem nebo správnou volbou?

Jsou tenisky k šatům přešlapem nebo správnou volbou?

Jistě to znáte sami. Potřebujete být “slušně” oblečená, ale představa celého dne na podpatcích je pro vás skutečně noční můrou. Už jen při pouhém pomyšlení vám naskakují puchýře na patách a bolí vás prsty na nohou. Tenisky se ve srovnání s lodičkami pak jeví jako bačkůrky. Jako naprosto dokonalá možnost. Jak je to ale z hlediska etikety? Je možné vzít si k šatům vůbec tenisky? Jakými pravidly se řídit?

  • Nejsou šaty jako šaty
  • To samé platí i o teniskách
  • Zaměřte se na událost
  • Stanovte si priority
  • Někdy se lodičkám nevyhnete

Tenisky zásadě ano, ale…

Pokud si zvolíte k šatům tenisky, měl by takový váš outfit odpovídat situaci. To znamená, že vhodné typy tenistek si ke sportovně vyhlížejícím šatům vzít můžete s klidem. V kombinaci s některými modely by dokonce boty na podpatku vypadaly poněkud nemístně. Řiďte se tedy střihem a materiálem. Pokud máte na sobě například takzvané mikinové šaty nebo šaty z úpletového (teplákového) materiálu, pak bude jejich kombinace s teniskami pravděpodobně v pořádku.

Kdy a kam

Tyto typy šatů si však nemůžete vzít kamkoli. Hodí se jen do některých zaměstnání a spíše jde o volnočasový kus oděvu. Proto jestli se ptáte, zda jsou tenisky k šatům přešlapem nebo správnou volbou, na vaši otázku neexistuje univerzální odpověď. Některé události nebo prostředí mají stanoven formální outfit, který by měl být respektován. Doplnit například plesové šaty teniskami je považováno za hrubé porušení etikety oblékání, a podobně na to mohou nahlížet i některá pracoviště. Ve vašem volném čase je ale výběr outfitu do značné míry jen na vás, a proto můžete upřednostnit své pohodlí, a třeba na rande vyrazit v oblíbených teniskách.

Shrnutí

Jsou tenisky k šatům přešlapem nebo správnou volbou? Odpověď zní: Jak kdy, jak kde a jak k čemu.