Krása a módaMóda

Svetr k šatům: 3 způsoby, jak správně nakombinovat outfit

Svetr k šatům: 3 způsoby, jak správně nakombinovat outfit

Je tady léto a s ním i možnost obléknout se za pár vteřin jednoduše proto, že na sebe natáhnete šaty a můžete vyrazit. Co až se ale průměrné denní teploty začnou za pár týdnů snižovat? Je nutné šaty vyměnit za kalhoty a vzdát se vzdušných letních modelů? Ani náhodou! Stačí vědět, čím šaty správně doplnit.

Jak nakombinovat svetr k šatům

Svetr k šatům se takzvaně musí „umět nosit“. Nestačí si totiž obléknout jakýkoli svetr a vyrazit. Pokud chcete, aby váš celkový outfit působil skutečně skvěle, musíte dodržovat určitá pravidla. Důležitá je zejména vyváženost. Čili pokud obléknete kupříkladu upnuté úpletové šaty, můžete je snadno doplnit jak o vzdušný delší kardigan, tak i o nadýchaný volnější svetr klasické délky či o kratší bolerko.

S volnějšími šaty je však nutné pracovat. K některým střihům se svetr dokonce vůbec nehodí a lépe uděláte, pokud svůj outfit doplníte sáčkem nebo bundičkou.

Jaký svetr si k šatům pořídit

Například na stránce zalando.cz můžete aktuálně najít nádherné ASTRID BOLERO od značky Kaffe. Je dostupné celkem v osmi barvách a doplníte s ním jak upnuté šaty, tak i šaty klasického střihu s áčkovou sukní. Podobné svetry bolerkového střihu by pro vás v kombinaci se šaty vždy měly být volba číslo jedna.

Originálnější možností svetr na knoflíkové zapínání v délce přibližně do pasu. I ten se skvěle kombinuje s šaty různých střihů. Oproti bolerkům se však hůř shání. Skutečně krásný model je například Dámský cardigan Trendyol Crop od značky Trendyol. I ten najdete hned v několika barvách, a proto jej můžete snadno zkombinovat.

Ani na své oblíbené svetry klasického střihu nemusíte zapomínat. Je však nutné dodat jim určitý tvar. Pokud svetr necháte splývat k bokům, nebude v kombinaci s volnou sukní působit vůbec dobře. Vždy je lepší svetr „podkasat“ a zajistit v pase páskem. Tuto možnost volte zejména u upnutějších modelů šatů. Jinak totiž budeme působit zbytečně objemně.