Další

Svatební trapasy: Těmto situacím se vyhněte

Svatební trapasy: Těmto situacím se vyhněte

Čeká Vás v následujících měsících svatba někoho blízkého? Řešíte, jaké zvolit oblečení, jak se chovat a čemu se vyhnout? V následujícím článku vám poradíme, jak se vyhnout společenskému faux pas.

Nezastiňte nevěstu

Dejte si velký pozor na to, jaké oblečení zvolíte. Toto je den zaměřený na nevěstu, proto by zraky svatebčanů měly ulpívat zejména na ní nikoli na jinou dámu. Rozhodně si neoblékejte bílé šaty. To by totiž nevěstu mohlo hodně pobouřit, v bílé má být pouze ona.

Volte spíš střídmé nenápadné barvy. Vhodná není ani červená, která je velmi výrazná či naopak černá, která zase působí smutečně. Nedoporučují se ani příliš extravagantní a vyzývavé modely, protože působí lacině.

Odložte telefon

Věřte, že nevěsta s ženichem si jistě zajistili svatebního fotografa, a proto se nesnažte, zastávat tuto úlohu vy. Je také velmi nevhodné, sdílet jakékoli úryvky ze svatby ještě před tím než to udělají sami novomanželé. Mohli byste je tímto chováním poměrně dost rozzlobit.

Ulička k oltáři pouze pro nevěstu

Mějte na paměti, že ulička k oltáři patří jen a výhradně nevěstě! I pokud by měla zpoždění, je velmi nevhodné a neslušné, projít uličkou místo ní. Obvykle jsou vyhrazeny cestičky pro svatebčany k jejich místu sezení, nesnažte se tedy, zkracovat si svou trasu přes uličku k oltáři.

Přijďte včas

Pokud patříte mezi neustálé opozdilce, dejte si opravdu záležet, abyste se tentokrát dostavili s dostatečným předstihem. Je velice nevhodné a také neslušné, abyste přišli uprostřed skládání svatebních slibů a rušili tak celý obřad.

Nezneužívejte dobrotivosti novomanželů

Pokud je k dispozici otevřený bar či neomezený raut, nechovejte se, jako byste týden nejedli. To samé platí i s alkoholem. Zde rozhodně platí, že všeho s mírou.