KrásaKrása a móda

Stínování obličeje: 3 výhody konturování

Stínování obličeje: 3 výhody konturování

Uděláte si klasický make-up, ale stále tomu něco chybí? Vypadáte, jako bledá tvář bez života a energie? Tak přesně k tomuto slouží stínování, též známé jako konturování obličeje.

Co je konturování

Technika líčení, která vytváří iluzi tvarování a zdůraznění rysů obličeje pomocí světelných a tmavých odstínů. Cílem stínování je vytvořit dojem definovaných kontur, zvýraznit určité oblasti a vytvarovat obličej podle požadovaného efektu.

Produkty na konturu obličeje

Při stínování obličeje se obvykle používají produkty jako jsou konturovací a rozjasňující pudry, rozjasňovače a tvářenky. Tmavší odstíny se používají ke stínování, aby se ztmavily a opticky zploštily určité části obličeje, zatímco světlejší odstíny se používají k vytvoření jasu a zdůraznění výšek obličeje.

Začátek stínování

Vyberte si konturovací pudr v odstínech o několik tónů tmavších než vaše přirozená pleť a rozjasňovač, který je o několik tónů světlejší. Co se týče kontury, je vždy důležité, aby měla studený podtón. Samotný bronzer může být v teplejších podtónech. Identifikujte oblasti obličeje, které chcete stínovat a zvýraznit. Mezi běžně konturované oblasti patří spánek kostí, linie čelisti, strany nosu, čelo a čelist.

Aplikace konturovacích produktů

Pomocí širokého a hustého štětce naneste pudrovou konturu na zapudrovaný obličej. Pokud máte produkty v tekutém stavu, tak by vše muselo být naneseno před pudrováním obličeje. Konturu naneste na lícní kosti směrem od spánku k rohu rtu, pod čelisti a nahoru těsně pod vlasy. Když si to představíte a pojedete postupně, vypadá to jako 3. Kulatý, hustý štětec ponořte do tvářenky, kterou aplikujete nad konturu, opět směrem od spánku k jablíčkům. Rozjasňovač dejte buď prstem nebo tenkým štětečkem na nos, nad tvářenku a nad vrchní ret.

Výhody konturování

  • Umožňuje vytvořit dojem definovaných kontur a tvarů obličeje
  • Opticky dokáže zmenšit větší čelo, zúžit širší nos nebo vykreslit výraznější čelist
  • Dodává hloubku a dimenzi