Krása a módaMóda

Sportovně elegantní styl: 6 kousků šatníku, se kterými můžete kouzlit

Sportovně elegantní styl: 6 kousků šatníku, se kterými můžete kouzlit

Co je to sportovně elegantní styl? Možná jste o této, pro někoho možná zvláštní kombinaci, ještě nikdy neslyšeli. A třeba vám ani nejde dohromady představa, že se má sladit sportovní styl a elegantní styl. A víte co? Jde to a ve skutečnosti je sportovně elegantní styl velmi zajímavý. Zamilujte si ho také!

Co je sportovně elegantní styl?

Myslíte si, že buď se můžete oblékat elegantně, nebo sportovně, ale nic mezi tím neexistuje? To není tak docela pravda. Sportovně elegantní styl se nebojí kombinovat prvky z obou stylů – například když si k pouzdrovým šatům obujete tenisky a do ruky vezmete kabelku.

Sportovně elegantní styl klade důraz na pohodlí podpořené ryze ženskými prvky šatníku, jako jsou elegantní trenčkoty, upnuté topy, tenisky na platformě a podobně.

Jaké kousky by vám neměly chybět v šatníku?

Pokud vás sportovně elegantní styl zaujal a chcete se v jeho duchu oblékat, nesmí vám v šatní skříni chybět tyto kousky:

  • Boyfriend džíny
  • Bílá mikina s kapucí
  • Pouzdrová sukně
  • Džínová bunda
  • Dlouhá plisovaná sukně
  • Bílý nebo béžový trenčkot

Spolehněte se, že i s tímto základem vytvoříte mnoho zajímavých outfitů a že přesně tyto kousky patří do sportovně elegantního stylu jako ulité.

Jaká jsou pravidla?

I když je sportovně elegantní styl pro mnohé lákadlem, musíme upozornit na velmi tenkou hranici mezi stylovým lookem a módním přešlapem. Je totiž poměrně snadné sklouznout špatným směrem, když se snažíte sladit dva odlišné styly oblékání.

Základní pravidlo proto zní: kombinujte jednotlivé kousky opatrně, dávejte přednost neutrálním barvám a nad kombinacemi svých svršků přemýšlejte.

Nebojte se nosit tenisky k sukni i šatům

Připadá vám kombinace tenisek se sukní nebo šaty zvláštní? Za nás tedy vůbec ne. Směle je noste, je to ukázkový příklad sportovně elegantního stylu.