Krása a módaMóda

Slavnostní kalhotový kostým: jak ho vybrat a kam ho nosit 2024

Slavnostní kalhotový kostým: jak ho vybrat a kam ho nosit 2024

Nejste velký fanoušek šatů a sukní? Nevadí! Ženy v jednadvacátém století mají mnoho možností, jak se obléct na slavnostní příležitosti. A právě slavnostní kalhotový kostým se často jeví jako ideální kandidát. Je ale skutečně možné vynést na všechny typy společenských událostí kalhoty a vyhnout se typicky ženskému kousku šatníku, jakým šaty či sukně bezpochyby jsou?

Na co se zaměřit při výběru slavnostního kostýmu?

Slavnostní kalhotový kostým může zejména některým ženám skutečně prokázat perfektní službu a při správně zvoleném střihu nechat vyniknout jejich křivkám. A právě střih je jedním z hlavních parametrů, které byste měla při výběru kalhotového kostýmu zvážit. U kalhot si můžete zvolit mezi úzkými nohavicemi nebo naopak těmi zajímavě rozšířenými.

A podobné možnosti máte i u saka. To bývá u dámské varianty typického mužského oděvu střiženo často s ¾ rukávy. Výjimkou také nejsou takzvané over size střihy, zkrácené či naopak prodloužené délky. Střihy dámských sak by měly být vždy padnoucí, a tím dávat vyniknout krásným ženským křivkám.

Důležitým aspektem kostýmu, je vedle střihu i zvolený materiál či barva. V praxi se obvykle setkáváme s polyesterovými produkty. Chcete-li si ale dopřát kvalitnější kousek, podívejte se raději po vlně případně bavlně, lnu, hedvábí nebo kašmíru. Nejen, že vám takový kostým vydrží mnohem déle, látka bude mít i neporovnatelně lepší tepelné vlastnosti.

Je slavnostní kalhotový kostým vhodný na jakoukoli událost?

Jednoduchá odpověď zní NE! A má to prostý důvod. Ani muži nevystačí s prostým oblekem na všechny typy společenských událostí. Pokud v pozvánce stojí jako požadovaný dress code „white tie“ (neboli bílá vázanka) očekává se od mužů, že dorazí ve fraku případně smokingu, a ženy budou oblečeny na stejné společenské úrovni. Jak často se ale jako obyčejní lidé dostaneme na událost s tímto dress codem?

Na běžné společenské události je slavnostní kalhotový kostým skvělou volbou. Na místě však je přizpůsobit jeho výběr charakteru dané události. To znamená, že ne každý kostýmek se hodí na jakoukoli příležitost. A to mějte na paměti.