Další

Seznamování není věda aneb 5 tipů, jak najít lásku

Seznamování není věda aneb 5 tipů, jak najít lásku

Seznamování s novými lidmi a hledání lásky může být vzrušující, ale také náročné. Cítíte se při pokusu o navázání vztahu neúspěšní? Nedokážete najít správný způsob, jak najít lásku? Věřte, že seznamování není věda, každý má svůj vlastní jedinečný přístup. V tomto článku vám ale přinášíme 5 osvědčených rad, které vám mohou pomoci při hledání lásky. Začtěte se do následujících tipů, kde a jak najít nové vztahy.

Udržujte si pozitivní postoj

Pozitivní myšlení a přístup k životu z vás bude vyzařovat energii, což může přitahovat lidi okolo vás. I když se seznamování může zdát někdy frustrující, snažte s udržet optimistický nadhled a věřte, že ta pravá osoba na vás někde venku určitě čeká. 

  • Chce to trpělivost: ​​Najít si lásku může nějaký ten čas zabrat, a to je v pořádku. Nechte věci plynout přirozeně a nezoufejte, pokud se vám nedaří najít si partnera okamžitě na první schůzce. Nemusíte hned ve všech vidět partnery na celý život, ceňte si i dobrých kamarádských vztahů.
Udržujte si pozitivní postoj
Udržujte si pozitivní postoj

Otevřete se novým zkušenostem

Nezavírejte se před novými příležitostmi a novými lidmi. Mějte otevřenou mysl a buďte připraveni vykročit mimo svou komfortní zónu, o tom seznamování a poznávání je. Někdy může překvapení přijít z nečekaného směru. Vyzkoušejte třeba místní workshop nebo se přihlaste na jazykové kurzy – držte se toho, co vás baví, tím poznáte alespoň nové lidi se stejnými či podobnými zájmy. 

Otevřete se novým zkušenostem
Otevřete se novým zkušenostem

Buďte autentičtí

Při seznamování si nikdy na nic nehrejte a snažte být sami sebou. Nezakrývejte svou pravou osobnost a nedávejte přednost falešným dojmem jen proto, abyste si získali něčí pozornost. Skutečná láska vyžaduje upřímnost a přijetí, tohle přece očekáváte od partnera i vy.

Při seznamování buďte autentičtí
Při seznamování buďte autentičtí

Bez sebevědomí to nepůjde

Sebevědomí je atraktivní vlastnost, kterou oceňují muži na ženách i ženy na mužích. Pracujte na rozvoji svého sebevědomí a sebeúcty, mějte se rádi a věřte si. Když se budete cítit dobře ve své kůži, budete přirozeně přitahovat potenciální partnery. 

  • Zkuste například objevit něco, v čem jste výjimeční. Ať už jde o kladnou vlastnost nebo zavedený zvyk, určitě přijdete na něco, co může druhým lidem imponovat.
Věřte si a buďte sebevědomí
Věřte si a buďte sebevědomí

Nastavte si zdravé hranice

Seznamování je o nejen poznávání nových lidí, ale také vlastních hranic. A budování lásky a vztahů rozhodně vyžaduje jejich respektování. Naučte se říkat NE v případě, že něco nechcete nebo se v dané situaci necítíte dobře. Vždy byste ve vztahu měli mít jistotu, že vaše potřeby jsou brány v potaz – a jakmile cítíte, že vás daná osoba nerespektuje, raději se poohlédněte jinde. 

Nastavte si zdravé hranice
Nastavte si zdravé hranice