Další

Ranní rutina, která přitahuje štěstí: děláte těchto 5 věcí i vy?

Ranní rutina, která přitahuje štěstí: děláte těchto 5 věcí i vy?

Ráno je klíčový okamžik dne, který nastavuje tón pro celý den. Můžeme si aktivně vytvářet prostor pro štěstí a pozitivitu ve své ranní rutině. Zde je několik osvědčených praktik, které mohou přilákat radost a štěstí do vašeho života. 

Meditace a vizualizace 

Najděte si chvíli klidu ráno, abyste si udělali prostor pro meditaci a vizualizaci. Zaposlouchejte se do svého vnitřního hlasu, uklidněte svou mysl a vizualizujte si šťastné a úspěšné události, které chcete prožít během dne.  

Pohyb a cvičení 

Fyzická aktivita hraje klíčovou roli při uvolňování endorfinů, tzv. hormonů štěstí. Začněte den s lehkým strečinkem, jógou nebo krátkým během.

Plánování pozitivních akcí 

Před odchodem z domova si udělejte chvilku na plánování pozitivních akcí, které chcete dnes provést. Můžete si udělat seznam věcí, na kterých chcete pracovat, nebo si naplánovat setkání s přáteli nebo čas na relaxaci a odpočinek.  

Poslech oblíbené hudby 

Při cestě do práce nebo při přípravě na pracovní den si pusťte svou oblíbenou hudbu. Hudba má sílu zvednout náladu a vyvolat pozitivní emoce. Vytvořte si svůj playlist s písněmi, které vás buď rozesmějí nebo vás povzbudí, abyste se cítili šťastní a motivovaní. 

Snídaně je základ 

Kdo by mohl zapomenout na snídani? Dobré jídlo je samo o sobě šťastným prožitkem. Doporučené snídaňové potraviny pro zdravý start jsou: 

PotravinaProč je dobrá?
Ovesné vločkyObsahují vlákninu a pomáhají udržovat energii po celý den.
Ovoce a zeleninaDodávají tělu vitamíny, minerály a antioxidanty.
JogurtObsahuje zdravé baktérie, které podporují trávení.
Celozrnný chlébZvyšuje pocit sytosti a dodává tělu potřebné živiny.