Vlasy

Pudrové obočí: recenze a 3 nejdůležitější výhody této metody

Pudrové obočí: recenze a 3 nejdůležitější výhody této metody

Takzvané pudrové obočí je moderní technikou permanentního make-upu. Jaké má výhody a můžete očekávat i nějaká úskalí? Zjistíte to v následující recenzi.

Co je pudrové obočí

Jinak se nazývá také Powder Brows neboli ombré obočí, případně se v kosmetických nabídkách studií uvádí jako permanentní make-up obočí pudrovou metodou.

K jeho vytvoření se používá speciálním strojek, který se nazývá dermograf. Probíhá tak, že se do prázdných míst v obočí tetují drobné tečky. Jehlička umožňuje vytečkovat množství bodů, které následně vytvoří stín a barevný přechod. Tím se definuje přirozená linie obočí.

Výsledek podle kosmetiček jednoduše vypadá, jako by si jej klientka vykreslila stínem či tužkou. Jde tedy o kompromis mez tím, aby obočí vypadalo upraveně a zároveň nepůsobilo jako nakreslené. Vyhnete se tak efektu dvou tmavých oblouků nad očima.

Jaký je rozdíl mezi pudrovou metodou a microbladingem?

Nejčastěji se výhody a nevýhody této metody posuzují v kontextu porovnání se známějším microbladingem.

Hlavními výhodami této technologie jsou:

  • vytváří přirozený efekt
  • hodí se pro klientky, u kterých nelze použít microblading
  • rychlejší hojení po zákroku

Pudrové obočí je poměrně invazivní zásah. Ve srovnání s microbladingem je méně šetrný, neboť se pigment aplikuje do hlubších vrstev kůže.

V principu připomíná tato kosmetická technika klasické tetování. Hloubka vpichu se tak dá velmi dobře kontrolovat díky tomu, že se pracuje se strojkem. Nebývá proto na druhou stranu problém s usazováním pigmentu. Vytvořit se navíc může výraznější obočí nebo provést i jemnější formu tetování.

Nicméně limitující může být provádění pudrového obočí u velmi mastné pokožky. Maz prakticky „vyplavuje“ pigment a mění se i jeho struktura. Obočí pak může být rozpité. Typickým problémem je zhojení do šedého odstínu. Proto některé kosmetičky u velmi mastné pleti tento postup nedoporučují.