Další

Psycholog varoval před 5 signály, že je vztah v krizi: poznáte se v nich?

Psycholog varoval před 5 signály, že je vztah v krizi: poznáte se v nich?

Vztahy prochází nejrůznějšími fázemi od počáteční zamilovanosti, přes mírnou alergii, kterou můžete mít jeden na druhého, až po lhostejnost, kterou k sobě cítíte. Pokud se vám zdá, že vztah není, co býval, ale cítíte, že jej nechcete ještě ukončit, možná jste si jen nevšimla jistých signálů, které vám naznačují, že je třeba něco změnit. Psycholog varoval před 5 signály, že je vztah v krizi. Jaké to jsou? 

1. Zhoršení komunikace

Vždy jste se spolu bavili slušně, ale najednou spolu nedokážete vyjít? Hádáte se, nerozumíte si, nebo jste na sebe dokonce agresivní? Možná je právě zhoršení komunikace signálem, že se vztahem není něco v pořádku. Občas je normální vyměnit si pár názorů, ale pokud se to stává pravidlem a spory začaly být nekonstruktivní, může to být velký varovný signál.

Hádající se pár v kuchyni.

2. Nezájem

V minulosti jste spolu podnikali mnoho věcí, ale najednou spolu už nechcete trávit tolik času? Vaše společné zájmy už nejsou společnými a to, co vás kdysi bavilo, vás už nezajímá? Toto může být také známkou toho, že se vztah ubírá směrem, který nemusí vést k ničemu dobrému.

3.  Odcizení

Nejen, že jste se začali vyhýbat tomu, abyste společně trávili čas, ale pokud jste v jedné místnosti, cítíte se doslova nepříjemně. Dalším z 5 signálů, že je vztah v krizi, může být právě odcizení. Už si víc nemáte co říci a přestali jste si vzájemně rozumět.

4. Žádné nebo málo intimních chvilek

Přestali jste se vzájemně dotýkat? Co je objetí už dávno nevíte? Pokud tomu v minulosti bylo jinak, zkuste zapátrat v paměti, kdy se to začalo měnit. Možná vám to pomůže odhalit příčinu vztahové krize.

5. Nedůvěra

Přestala jste svému partneru důvěřovat? Nebo naopak začal nedůvěřovat on vám? I toto může být jednou ze známek, že je vztah narušený a je třeba na jeho nápravě začít pracovat.

Mračící se dívka prohlížející obsah počítače.

Psycholog varoval před 5 signály, že je vztah v krizi. Pokud jste mezi nimi našla něco, co je vám povědomé a ve vztahu to aktuálně zažíváte, zkuste se zamyslet, jakým způsobem by bylo možné vztah oživit a napravit. Promluvte si o svých pocitech s partnerem, a pokud je to potřeba, vyhledejte vztahového poradce, který vám může ukázat správný směr, kterým se vydat za nápravou.