Krása a módaMóda

Průhledné kalhoty: divný trend roku 2024 nebo nový módní styl?

Průhledné kalhoty: divný trend roku 2024 nebo nový módní styl?

Možná jste to už zaznamenali, možná zatím ne. Na módních přehlídkách, ale čas od času také na ulici či na společenských akcích, se v posledních měsících objevují dámy v průhledných kalhotách. Nosí je buďto v kombinaci s vhodným spodním prádlem nebo bodýčkem. Odhalují tak nohy v celé jejich délce.

Jak nosit průhledné kalhoty?

Průhledné kalhoty jsou bezesporu velmi výrazným kouskem. Pokud se rozhodnete vynést je do společnosti, jen těžko vás někdo trumfne. Mnoho modelů seženete na kontroverzním východním e-shopu SHEIN. V českých kamenných obchodech ale i e-shopech je nabídka velmi omezená. Pokud se vám tedy tento trend líbí, musíte pátrat delší dobu.

Průhledné kalhoty zakoupíte buďto skutečně jen průhledné, které jsou celé ušité z transparentního materiálu. Vaší druhou možností je, že si pořídíte kalhoty s transparentními nohavicemi. Ty sice na první pohled vypadají velmi podobně, ve skutečnosti mají se „v plavkové oblasti“ našitou neprůhlednou látku. Ta může mít tvar klasických kalhotek nebo krátkých rovně střižených kraťásků. Kombinujte odvážný model kalhot s umírněnějším vrškem. Jinak bude váš outfit působit zbytečně lacině.

Můžete si průhledné kalhoty dovolit i vy?

Pokud se ptáte, pro koho jsou průhledné kalhoty vhodné, nabízí se společensky přijatelná odpověď, že si je stejně jako jiné módní trendy může dovolit naprosto každý. Ve skutečnosti je ale nutné zde zdůraznit, že průhledné kalhoty odhalují naprosto vše. Každý nedostatek, každý faldík, každou jizvu a tak dále. Neodpustí vám ani celulitidu a neschovají žádné centimetry navíc.

Pokud tedy chcete budit na ulici obdiv, potřebujete mít do průhledných kalhot tu správnou postavu. Z toho nepřímo vyplývá, že je tento trend vhodnější spíš pro mladší ročníky (přestože to nemusí platit vždy) a pro majitelky perfektní figury.