Krása a módaVlasy

Přírodní zesvětlení vlasů: 4 tipy, jak zesvětlit vlasy bez chemie

Přírodní zesvětlení vlasů: 4 tipy, jak zesvětlit vlasy bez chemie

Pokud toužíte po světlejších vlasech, ale máte strach z chemického odbarvování, máme pro vás řešení! Vlasy si můžete zesvětlit také za pomoci přírodních produktů, které pravděpodobně máte doma.

  • Citronová šťáva
  • Slaná voda a slunce
  • Jablečný ocet
  • Jedlá soda a peroxid vodíku

Citronová šťáva

Zesvětlit vlasy můžete za pomoci citronové šťávy, nicméně musíte postupovat opatrně, protože může vlasy vysušit. Proto je lepší citronovou šťávu s kondicionérem nebo kokosovým olejem. Smíchejte citronovou šťávu s rozpuštěným kokosovým olejem nebo kondicionérem a naneste na části vlasů, které chcete zesvětlit. Nechte působit 30 minut. Pro větší účinek zesvětlení nechte působit také sluneční paprsky a poté vlasy umyjte.

Slaná voda a slunce

Slaná voda v kombinaci se slunečním zářením také dokáže zesvětlit vlasy. Jistě jste si všimli, že po návratu z dovolené jsou mnohem světlejší a je to právě díky působení slané vody a slunečního záření. Tato varianta lze však aplikovat i mimo dovolenou – zkrátka jen vlasy poprašte roztokem vody a soli a běžte na procházku.

Jablečný ocet

Kyselost jablečného octa má kromě zesvětlovačích účinků také další pozitiva. Kromě toho, že vaše vlasy zesvětlí, také rozpouští nečistoty a mastnotu a celkově zlepšuje zdraví vlasové pokožky. Smíchejte jablečný ocet s vodou v poměru 1:6, naneste na vlasy a nechte působit přibližně 20–25 minut. Ocet není agresivní tak jako citronová šťáva, proto tento proces opakujte až dvakrát týdně do doby, než budete spokojená s výsledkem.

Jedlá soda a peroxid vodíku

Peroxid vodíku je běžně obsažen ve všech blond odstínech barev na vlasy, navíc doplněn o další chemikálie, které nejsou pro vaše vlasy žádoucí. Smícháním jedlé sody a peroxidu vodíku vytvořte pastu, které naneste na prameny, které chcete zesvětlit. Doba působení by neměla přesáhnout 30 minut. Tato metoda ze všech uvedených nejefektivnější, vlasy dokáže zesvětlit až o dva odstíny, nicméně je třeba dbát na to, abyste si nepoškodili vlasy příliš dlouhým působením.