Krása a módaMóda

Převodní tabulka velikostí podprsenek: jak vybrat tu správnou

Převodní tabulka velikostí podprsenek: jak vybrat tu správnou

Vybrat si správnou velikost podprsenky není ani zdaleka tak snadné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Kdo to někdy zkusil dobře ví, že ne každý typ sedí a že ne všechny velikosti jsou srovnatelné. I přes nejlepší tabulky nebo nejpřesnější měření platí při výběru správné podprsenky jedno pravidlo. Zkoušet, zkoušet, zkoušet!

Převodní tabulka velikostí podprsenek

Velikost košíčku vypočtete tak, že porovnáte svůj obvod pod prsy a přes prsa, a získanou hodnotu porovnáte s hodnotami v tabulce, které jsou uvedeny vedle písmen A, B, C, D a E. Pokud tedy máte například obvod pod prsy 70 a přes prsa 85, měla byste sáhnout po velikosti 70 C.

Některé značky používají běžné značení, které známe z jiných druhů oblečení, a to ve formě S, M, L aj. nebo v podobě britského číslování 10, 12, 14 aj. U těchto výrobků sáhněte po vaší běžné velikosti. Pokud však máte objemnější hrudník, bude vám sedět pravděpodobně o jednu či dvě velikosti větší podprsenka.

Jak vybrat správnou podprsenku

Tato tabulka je pouze ilustrační a nelze ji aplikovat na všechny značky. Každá značka na trhu má totiž své vlastní velikosti. Proto pokud si chcete být naprosto jistá, že vám podprsenka dobře sedne, musíte si ji v obchodě vyzkoušet. Podle informací zjištěných v tabulce sáhněte po vaší velikosti, ale vezměte si s sebou do zkušební kabinky i velikosti, které jsou o něco menší i větší.

U podprsenek s kosticemi a košíčky je volba správné velikosti naprosto nezbytný, protože nesedící výrobek vám může i vážně poškodit zdraví. I v případě, že si ale vybíráte sportovní nebo domácí nevyztuženou podprsenku dbejte na své pohodlí. Vaše prsa vám poděkují.