Krása a módaMóda

Podzimní sukně pro seniorky: vyberte si v roce 2023 tu správnou

Podzimní sukně pro seniorky: vyberte si v roce 2023 tu správnou

Starší dámy milují sukně. Mnoho žen dokonce vůbec nenosí kalhoty a v sukni se pohybuje jak venku, tak doma. Často se však jedná o starší a nemoderní kousky. Máte vůbec tušení, jaké sukně se teď nosí? A jaké sukně jsou vhodné pro starší ženy? Poradíme.

Délka a barva sukně

Starším dámám sluší sukně po kolena nebo do půli lýtek. Krátké sukně pro ně nejsou vhodné (vhodné jsou maximálně rozparky na delších sukních) a doporučit bohužel nelze ani sukně příliš dlouhé. Ty ztěžují chůzi a zbytečně se starším dámám pletou mezi nohy.

Jakou zvolit barvu? Seniorky obvykle nosí sukně šedé, hnědé, tmavě modré nebo šedé. Mnohem elegantnějším a mladistvějším dojmem by však působily například v sukni béžové, nude, případně v sukni olivově zelené nebo výrazně modré.

Pro starší dámy jsou vhodné i vzory, na podzim či zimu se skvěle hodí sukně kárované, které jsou ušité ze silnějšího a pevnějšího materiálu.

Sukně vhodné pro seniorky

Chtějí-li dámy působit elegantním dojmem nebo je čeká nějaká důležitá slavnostní příležitost (například svatba vnoučat nebo promoce dětí), jednoznačně doporučujeme sukně pouzdrové. Ty mohou být buď v délce po kolena nebo ještě o něco delší – midi sukně.

Na běžné nošení se pak hodí sukně áčkového střihu. Dámám, které mají pár kilo navíc, doporučujeme sukně s vysokým pasem. Chcete jít s trendy? Pořiďte si sukni plisovanou a kombinujte ji s elegantními kousky. Obléci si můžete třeba bílou košili nebo přiléhavý rolák. Odvážnějším ženám doporučujeme vyzkoušet sukni koženou. Kdo si ji pořídí, zaručeně o pár let omládne.

Speciální tip pro vás: Sukni vždy vybírejte s ohledem na to, jakou máte postavu. Jiné sukně sluší ženám štíhlým, jiné ženám se širokými boky či větším bříškem nebo zadečkem.