Krása a módaMóda

Podzimní bunda pro baculky: Která vám udělá hezčí postavu?

Podzimní bunda pro baculky: Která vám udělá hezčí postavu?

Ženy, které mají pár kilo navíc, obvykle mají podzim a zimu rády. Proč? Protože pod svetry, kabáty a bundami se snáze schová větší bříško i další tělesné nedostatky. Rozhodně však neplatí, že by si plnoštíhlé ženy mohly na podzim obléknout cokoliv. Při výběru bundy by měly být obezřetné.

Vhodné podzimní bundy pro baculky

Neschovávejte se do příliš velké a volné bundy, ale naopak si pořiďte bundu, která zdůrazní váš pas. Abyste vytvořily postavu přesýpacích hodin, můžete bundu i přepásat páskem. Podzim bývá ještě teplý, takže určitě neváhejte s koupí kožené nebo denimové bundičky.

Pro chladnější dny si pořiďte bundu teplejší. Perfektně se pro vás hodí delší bundičky (alespoň do půli stehen) a modely se sníženým pasem. Bundy by neměly být příliš zdobené, ale spíše jednodušší. A také by pokud možno neměly mít horizontální švy.

Co se týče barev, nezůstávejte pouze u tmavých barev. Kromě černé vyzkoušejte i hnědou, béžovou, bordó nebo světle šedou. Slušet vám bude i tmavě modrá. Pokud už si pořídíte černou bundu, kombinujte ji s barevnými doplňky, třeba barevným šátkem.

Tip pro vás: Odveďte pozornost od problematických partií za pomoci barev nebo doplňků. Uvažte si kolem krku šátek nebo šálu, pořiďte si výraznou čepici, která upoutá pozornost okolí.

Podzimní bundy, kterým by se baculky měly vyhnout

Zapomeňte na mohutné bundy. Vhodné pro vás nejsou ani bundy prošívané, které se v posledních letech těší velké oblibě. Tento typ bund by vám zbytečně přidával kila. Pokud už nutně musíte mít bundu prošívanou, volte takovou, která je málo vycpaná a má jemné prošití. Bunda by také měla být delší.

Pozor si dejte na bundy s límcem nebo velkou klopou, která by mohla zbytečně upozornit na váš plnější hrudník. Naopak límec ke krku je pro vás vhodný.