Krása a módaMóda

Podprsenky pro starší dámy: 4 důležité rady před nákupem

Podprsenky pro starší dámy: 4 důležité rady před nákupem

Stárnutí přináší nejen životní zkušenosti, ale také změny v těle, které mohou vyžadovat speciální výběr spodního prádla. Pro starší dámy je proto velmi důležité najít tu nejlepší a nejvhodnější podprsenku, která bude poskytovat dobrou podporu prsou během nošení a zároveň bude vždy pohodlná i elegantní zároveň. Jak tedy najít dokonalé podprsenky pro starší dámy?

Změřte se!

Začněme rovnou tím nejdůležitějším kritériem a tím je výběr správné velikosti. S věkem se totiž mění nejen tvar těla, ale i velikost prsou. Důležité je proto pravidelně měřit obvod vašeho hrudníku a vybrat takovou podprsenku, která správně padne. Zároveň také myslete na to, že ženy mohou v průběhu let zaznamenat změny ve tvaru prsou. Podprsenky s pevnými košíčky a správným střihem proto tedy mohou poskytnout potřebnou podporu a zvýraznit přirozený tvar vašich prsou v jakémkoliv věku bez ohledu na působení gravitace.

Pohodlí je důležité

Podprsenky s pohodlnými ramínky a bez kostic nebo s měkkými kosticemi mohou být pro starší dámy ideální volbou, protože budou při nošení nejpohodlnější. Ve vyšším věku bychom totiž měli na první místo stavět vždy pohodlí. Vhodný je také bavlněný materiál u spodního prádla nebo bio bavlna.

Elegantní styl

Naštěstí existuje mnoho elegantních a vkusných designů podprsenek pro starší dámy, aby se mohly ženy cítit sebevědomě v jakémkoliv věku. Nebojte se tedy vybrat si vhodnou podprsenku s krajkou nebo decentním zdobením po stranách.

Speciální podprsenky

Podstoupily jste operaci prsou nebo potřebujete podprsenku vhodnou pro sportovní aktivity jako je chůze po horách či svižnější procházky v parku? Pro ženy, které mají zvláštní potřeby, jako je podpora prsou po operaci nebo během aktivit jsou k dispozici speciální druhy podprsenek, které mohou splňovat vaše specifické požadavky. Nebojte se požádat také o radu prodavaček v kamenném obchodě.