Krása a módaMóda

Oblečení pro ženy po padesátce v roce 2024: šik a krásná i ve středním věku!

Oblečení pro ženy po padesátce v roce 2024: šik a krásná i ve středním věku!

Výběr oblečení je náročný vždy, zejména pokud nemáte ujasněné, jaký je právě váš styl. S přibývajícími roky ale můžete snadno nabýt dojmu, že obtížnost výběru neustále stoupá v souladu s tím, jak se zužuje nabídka v obchodech. Oddělení, která se zaměřují na oblečení pro starší ročníky jsou plné nudných a nezajímavých kusů neforemného oblečení.

  • Nenechte se omezovat
  • Vybírejte kvalitní materiály a klasické střihy
  • Dejte přednost základním barvám a jemným vzorům
  • Vyhněte se obrázkům nebo rádoby vtipným nápisům

Oděvy pro ženy po padesátce nemusí být nutně usedlé

Prvním pravidlem je nesoustředit se při výběru jen na oblečení určené pro ženy ve středním věku. Sáhněte bez obav i do oddělení určených dětem. Víte, že mnoho žen ve skutečnosti obléká velikosti, které odpovídají dětským? Zkuste rozšířit své možnosti i tímto směrem, nebo se poohlédněte v oddělení pánském.

V každém případě však dbejte na celkové provedení vybraného modelu, jeho barvu a kvalitu materiálu. Bavlna, len, vlna, kašmír nebo kůže. Pokud se navíc budete držet klasických barev a střihů nemůžete udělat chybu.

U barevných kombinací se držte pravidla, že méně je někdy více, a nekombinujte mezi sebou barvy, které se k sobě vzájemně nehodí. Je dobré se také držet vaší barevné typologie, protože pokud se právě k vašemu barevnému typu světle modrá nehodí, nebude vám takové oblečení slušet, přestože je to vaše oblíbená barva.

Zábava není tabu

Obrázkům přes celý hrudník a rádoby vtipným textům se pro jistotu vyhněte. Pokud už ale nutně nějaké nápisy na oblečení potřebujete, poohlédněte se například po nabídce značek, které produkují elegantní modely. Například slovenská značka Mamke nabízí trička s jemnými nápisy, kterými neurazíte ani svého přísného šéfa.

Oblečení pro ženy po padesátce totiž nemusí nutně vypadat, jako byste ho vytáhla ze skříně vlastní matce. Jen je potřeba si nehrát na teenagerky.