Krása a módaMóda

Nová image první dámy Evy Pavlové: Už pár měsíců za ní stojí nová stylistka a koordinátorka

Nová image první dámy Evy Pavlové: Už pár měsíců za ní stojí nová stylistka a koordinátorka

Podplukovnice české armády v záloze, zastupitelka obce Černoušek a především nová módní ikona. To vše je Eva Pavlová (58 let), první dáma České republiky, jejíž outfity dovádí k dokonalosti profesionálka přes garderobu. Pojďme nahlédnou do jejího šatníků.

Šmrnc a noblesa první dámy

Od začátku svého funkčního období je nový český prezident a jeho manželka pod drobnohledem módních kritiků. Zatímco Petr Pavel nemá v pánské módě příliš prostoru se vyjádřit, jeho manželka Eva se profiluje jako módní ikona. První dáma upozornila na svůj vytříbený módní vkus už na prvních cestách do zahraničí. A je potřeba vyzdvihnout, že reprezentovala naši zemi na výbornou. 

Elegantní minimalismus jako styl

Její styl bývá často přirovnáván ke slovenské prezidentce Zuzaně Čaputové. Jedná se o tzv. elegantní “barevný minimalismus”, který tvoří barevné monolity s absencí vzorů. V jednoduchosti je zkrátka krása. Evu Pavlovou jsme mohli vidět v modelech v neutrálních odstínech, v bledě modré či šeříkové. Nebojí se ale ani výrazných barev, jako je barva roku Viva Magenta nebo našich národních barev – syté modré a červené.

Módní profesionálka v pozadí

Hlavní koordinátorkou garderoby první dámy je už několik měsíců Lenka Bernardes da Silva, poradkyně v oblasti módy. Stylistka se spolupodílí na správě šatníku a módních doplňků, sestavuje outfity na míru každé společenské akci, několik modelů dokonce sama navrhla a ušila, a v neposlední řadě pomáhá zajišťovat údržbu oděvů. K tomu je nezbytné ovládat znalosti oficiálního protokolu i kulturní odlišnosti zemí, které prezidentský pár navštíví. Koordinátorka je také autorkou outfitu, který byl vybrán pro oficiální fotografii prezidentského páru. Jedná se o bledě modrou sukni, ivory kabátek a mašli v barvě sukně.

Zkušenosti mluví za vše

Je jasné, že Pavlová s výběrem hlavní koordinátorky nesáhla vedle. Bernardes da Silva má za sebou celou řadu zkušeností – pracuje jako módní návrhářka a designérka, je zakladatelkou společností Imageberu a Bernardes Fashion, působí jako lektorka seminářů na téma image a etiketa a spolu s hercem Janem Čenským napsali knihu První dojem. Jejím mentorem byl mistr etiky a bývalý mluvčí prezidenta Václava Havla, Ladislav Špaček. 

Zdroj titulního obrázku: Profimedia.cz (ANNA BOHÁČOVÁ / MAFRA / Profimedia)