Krása a módaMóda

Nejmodernější džíny pro starší dámy v roce 2024: Znáte je?

Nejmodernější džíny pro starší dámy v roce 2024: Znáte je?

Denim není jen pro mladé slečny a čerstvé maminky, nosit jej mohou i starší dámy. Stačí, když si vyberou správný střih kalhot a zapomenou na flitry a díry na kolenou. Ukážeme vám, jaké džíny jsou vhodné pro dámy po padesátce.

Výběr vhodných džín

Neorientuje se v názvech džín? Nemáte tušení, co jsou to bootcut džíny, boyfriendy nebo skinny? To vůbec nevadí. Zapomeňte na módní trendy a vyberte si raději džíny, které vám budou slušet a hlavně sedět.

Kromě klasického rovného střihu můžete sáhnout i po džínách, které se směrem ke kotníkům zužují. Máte-li štíhlé nohy, můžete nosit džíny obepínající postavu od zadečku až k patám (tzv. skinny jeans). Slušet vám budou i slimky, které mají úzké (cigaretové) nohavice, ale nejsou tak těsné jako skinny.

Určitě si kupte džíny s vysokým pasem, krásně vytvarují vaši postavu. Bokovky nechte mladším ročníkům.

Speciální tip pro vás: Pokud chcete, aby vám džíny byly pohodlné, vybírejte džíny strečové.

Barva džín

Starší ženy obvykle lépe vypadají v tmavě modrých džínách než v džínách ze světlého denimu. Sluší jim i džíny černé, které působí elegantnějším a sofistikovanějším dojmem. Tmavá barva navíc zeštíhluje.

Speciální tip pro vás: Pořiďte si více denimových kalhot, každé v jiné barvě a odstínu. Vyzkoušet můžete i bílou nebo šedou. Slušet vám budou také džíny v krémových tónech.

Vhodné kombinace

Obepnuté džíny kombinujte s volnějšími halenkami nebo svetry. K volným džínám naopak oblékejte topy upnuté.

Džíny jsou naštěstí velmi univerzálním a nadčasovým kouskem. Zkombinovat je tedy můžete s elegantním i volnočasovým oblečením. Obléknout je lze s lodičkami i teniskami. Vždy záleží na tom, jaký typ outfitu chcete vytvořit a kam se zrovna chystáte.