Krása a módaMóda

Nejmodernější dlouhé kabáty pro ženy: Zima 2023

Nejmodernější dlouhé kabáty pro ženy: Zima 2023

Letos se budou nosit spíše klasické kabáty. Pokud toužíte po nějakém extravagantním kousku, doporučujeme vám pořídit si kabát ve výrazných barvách. Více experimentovat není třeba. Nejvíce parády totiž letos uděláte s klasickými a jednoduchými kousky.

Střihy vhodné pro letošní podzim a zimu

Letos se nosí především dlouhé kabáty, ideálně až ke kotníkům. Stále populární jsou kabáty na zavazování („županové“ střihy), které se navíc hodí pro všechny typy postav. Obzvláště pak svědčí plnoštíhlým ženám, které mohou kabát zavázat jak potřebují a nemusejí se trápit se zapínáním knoflíků a s tím, že je kabát příliš obepíná.

V módě jsou letos i oversized kabáty. Ty však doporučujeme spíše štíhlejším dámám a ženám, které vědí, jak a s čím je nosit.

Tip pro vás: Pokud jste malé postavy, raději se dlouhým kabátům vyhněte. Opticky by vás zkrátily. Pokud už dlouhý kabát máte, vezměte si k němu alespoň boty na podpatku.

Klasická barva kabátu X výrazná barva kabátu

Pořídíte-li si dlouhý černý kabát, určitě nešlápnete vedle. Na přehlídkových molech byla letos takovýchto kabátů k vidění celá řada. Černý kabát je trendy, má univerzální použití a zeštíhluje. Pokud vám ale přeci jen černá barva připadá příliš tmavá a tvrdá, klidně ji nahraďte béžovou nebo šedou.

Ženám, které milují módu a jsou rády vidět, určitě doporučujeme i koupi kabátu v nějaké výrazné barvě. Může to být třeba červená nebo tmavě modrá.

Jak vybrat kabát

  • Podívejte se na složení kabátu a dejte přednost kabátům z vlny a kašmíru (polyester vás totiž příliš nezahřeje).
  • Pamatujte na to, že pod kabátem budete mít ještě nějaké oblečení. Nekupujte tedy kousek, který vám je sám o sobě těsný.
  • Soustřeďte se na to, aby vám kabát dobře seděl v ramenech.
  • Společně s kabátem nakupte i doplňky. Vhodná je klasická čepice, baret, klobouk, šála. Bez doplňků vypadá kabát smutně a neúplně.