KrásaKrása a móda

Nejlepší vůně na léto: 4 rady a tipy, jak pro sebe vybrat to pravé

Nejlepší vůně na léto: 4 rady a tipy, jak pro sebe vybrat to pravé

Konečně je tu horké léto a společně s ním vysoké teploty, kterým přizpůsobujeme nejen naše svršky, ale také kosmetiku. Stejně jako v létě odkládáme těžké a hutné make-upy a volíme lehčí složení, podobně je tomu i u parfému. Poradíme vám, jaká je nejlepší vůně na léto a jak ji správně vybrat.

Nejlepší vůně na léto: 4 tipy jak vybrat správně

Mnoho z nás přes horké léto používá jiný parfém nežli v zimě. Z části je to dáno také tím, že nosíme každý den jiné oblečení a vůně tak můžeme měnit. Pokud stále hledáte nejlepší vůně na léto a nevíte si rady s výběrem, držte se těchto rad a tipů:

  • Typ vůně
  • Příležitost
  • Velikost balení
  • Intenzita

Jaký typ vůně vám sedne?

Není vůně jako vůně. Některé jsou ovocné, jiné dřevité, další květinové a nesmíme zapomenout ani na citrusové. Jenže která bude ta TOP právě pro vás. Na léto se obecně doporučují lehké svěží vůně. Nebojte se tedy vůně citrusů nebo květin, které jsou pro tohle horké období naprosto perfektní.

Pro jakou příležitost vůni vybíráte?

Hledáte nejlepší vůně na léto? Pak se mimo jiné zamyslete i nad tím, pro jakou příležitost vůni vybíráte. Chcete něco pro běžné nošení, třeba do práce? Nebo hledáte něco na večerní rande? Pokud jde o vůni přes den, měla by být lehkého charakteru a neměla by obtěžovat okolí. U večerní vůně může jít o něco těžšího a výraznějšího.

Jak velké balení využijete?

Rozhodujícím faktorem může být i velikost parfému. Chcete ho nosit u sebe v kabelce? Pak volte menší balení, které je praktičtější. Řešením mohou být i plnitelné rozprašovače, do kterých jen stačí nalít malé množství aktuálně používané vůně a stále jej mít po ruce.

Dejte si pozor na intenzitu

Náš poslední tip je spíše malo varování, abyste si dali pozor na intenzitu nejlepší vůně na léto. Vyvarujte se moc intenzivním a pronikavým vůním, které by mohly být v horkém letním dni pro vaše okolí nepříjemné.