Další

Nejlepší sýry ze supermarketu: kupujete si jeden z těchto 5?

Nejlepší sýry ze supermarketu: kupujete si jeden z těchto 5?

Označení „nejlepší“ může být trochu zavádějící, protože, co chutná jednomu, nemusí už tolik chutnat druhému. I tak ale můžeme mezi sýry najít takové, které se svými vlastnostmi mohou řadit k těm lepším. Tady je pár jednoduchých rad, jak poznáte ty nejlepší sýry ze supermarketu. 

1. Ochutnejte různé chutě

Asi nejjednodušším způsobem, jak poznat, zda je sýr „nejlepší“, je ten, že si ho jednoduše koupíte a ochutnáte. V obchodě můžete najít nepřeberné množství nejrůznějších druhů, proto neváhejte a ochutnejte je. Pak se můžete rozhodnout, který vám chutná nejvíc.

Nakrojený kousek hermelínu.

2. Čtěte informace na obalu

Na každém sýru by měly být uvedeny informace o jeho složení a způsobu výroby i skladování. Díky těmto informacím si můžete udělat představu o tom, jak moc je sýr kvalitní. Pokud na obalu tyto údaje nejsou, buďte při nákupu obezřetná a zjistěte si více o daném produktu na internetu. 

3. Zkontrolujte barvu a texturu

Produkt, který můžeme zařadit mezi nejlepší sýry ze supermarketu, by měl mít krásnou rovnoměrnou barvu a jeho textura by neměla obsahovat žádné nerovnosti a hrudky. Sýr by měl být také jemně vlhký, nikoliv mokrý nebo příliš suchý. 

4. Nebojte se zeptat

V případě, že si nejste jistá nákupem, není nic lehčího, než se zeptat personálu na doporučení toho nejlepšího sýra. Každý správný zaměstnanec by měl mít přehled o nabízených produktech a měl by vám být schopen doporučit to nejlepší podle vašich individuálních požadavků. 

5. Zjistěte původ sýra

Nejlepší sýry jsou takové, které obchod odebírá od místních dodavatelů. Bývají čerstvé a můžete o nich snadno dohledat potřebné informace. Lokální výrobci sýrů nabízí nejen kvalitní produkty, ale také nejrůznější zajímavé kombinace chutí. Navíc, díky nákupu takového sýra, podpoříte místní prodejce, což je z hlediska etiky skvělé rozhodnutí.

Nakrájené různé druhy sýra.

Díky uvedeným tipům teď dokážete poznat ty nejlepší sýry ze supermarketu. Pokud si stále nejste příliš jistá nákupem, zjistěte si potřebné informace v recenzích na internetu, kde nakupující sdílejí své zkušenosti. Můžete se také poradit s personálem přímo v obchodě nebo nakoupit více druhů a sama vyzkoušet, který sýr vám bude nejvíce vyhovovat.