Další

Nejlepší psi pro starší lidi: máte jednoho z těchto 3 také?

Nejlepší psi pro starší lidi: máte jednoho z těchto 3 také?

Ti nejlepší psi pro starší lidi bývají zpravidla menšího vzrůstu. Má to hned několik praktických důvodů. Pokud je totiž například potřeba psího kamaráda kousek poponést, u jorkšíra to zvládne i člověk v letech. Ne už tak u labradora. Menší plemena také mívají menší nároky na stravu. Jinými slovy vám nesežerou celý důchod. A v neposlední řadě obvykle nepotřebují tolik pohybu. Díky tomu jim i starší páníček na procházkách stačí a nemusí s nimi absolvovat dlouhé túry po horách. Navíc se menší psí plemena častěji dožívají vyššího věku.

  • Lehčí
  • Levnější krmení (s ohledem na menší objem jídla)
  • Obvykle nižší nároky na pohyb
  • Zpravidla se dožívají vyššího věku

Pudl

Pudl je skvělé a často podceňované plemeno. Kvůli jeho srsti, kterou majitelé upravují do prapodivných kreací, bývá často vystavován, a lidé neznalí mají tendenci vidět jej příliš povrchně a jeho osobnost podceňovat. Pudli však mají řadu skvělých vlastností. Původně byli vyšlechtěni k lovu. Skvěle se učí a jsou schopní být pro své pány dokonalými parťáky. Z toho důvodu rozhodně patří mezi ty nejlepší psi pro starší lidi.

Kavalír King Charles Španěl

Kavalíři jsou velmi vhodní psi pro starší chovatele. Stojí za tím jednak jejich přátelská a milá povaha, jednak i nízké nároky na pohyb. King Charles Španěl nepotřebuje pravidelné dvouhodinové procházky, ale bohatě jim postačí, když párkrát denně obejdete váš nejbližší park.

Maltézský psík

Maltézští psíci bývají s trochou nadsázky přímo závislí na svých pánech. Kam se hnou jejich lidé, tak jsou v okamžiku i Maltézáci. Sice s přehledem zvládají i delší procházky, nevyžadují je ale denně. Jsou vhodnější pro aktivnější seniory, nicméně jejich společnost ocení většina starších lidí. Rádi totiž projevují svou náklonost mazlením.