Krása a módaMóda

Nejlepší nepromokavé oblečení: Novinky na jaro 2024

Nejlepší nepromokavé oblečení: Novinky na jaro 2024

Jaro může bát nejen teplé a slunečné, ale může být i pořádně deštivé. To ocení příroda, nikoliv už však dámy oblečené v elegantních outfitech. Nechcete zmoknout? Poradíme vám, jaké nepromokavé oblečení obléknout.

Nepromokavá bunda

Základem pořádně voděodolného outfitu je samozřejmě nepromokavá bunda. Nebojte se, už dávno se vyrábějí krásné nepromokavé bundy a kabátky, které se hodí i do města. Cestou do práce tedy rozhodně nemusíte vypadat jako kdybyste se vydaly na túru.

Pořídit si můžete softshellovou bundu nebo softshellový kabátek. K sehnání jsou samozřejmě i praktické nepromokavé parky.

Speciální tip pro vás: Pokud chcete bundu opravdu nepromokavou, ujistěte se, že jsou její švy lepené.

Dámská pláštěnka

Pořídit si můžete i dámskou pláštěnku. Oceníte ji především ve dnech, kdy prší od rána do večera. Výhodou pláštěnek je i to, že se obvykle vyrábějí v krásných designech. Seženete pláštěnky ve výrazných barvách i pláštěnky vzorované. Zajímavou volbou je pak průhledná designová pláštěnka (s černě zvýrazněnými švy) ze silnějšího materiálu.

Klobouk do deště

Nesnášíte deštníky? Pořiďte si klobouk do deště. V obchodech jsou k dostání vodotěsné lesklé bucket klobouky.

Zajímavost: Původně byl tento typ klobouků určený pro rybáře. Pokud ale nepromokavý bucket klobouk vhodně a s rozmyslem zakomponujete do svého outfitu, můžete jej obléknout i vy.

Designové holínky

Nezapomeňte na vhodné obutí. Pořiďte si nízké nebo vysoké holínky a udržte své nohy v suchu. Nízké černé gumáky (ve stylu chelsea boots) se hodí spíše k elegantnějším outfitům. K džínům a softshellovým kabátkům můžete klidně obout designové barevné holínky. Váš outfit bude působit hravým a veselým dojmem.