DalšíNezařazené

Nejlepší jarní dovolená pro seniorky: 5 míst, která navštívit

Nejlepší jarní dovolená pro seniorky: 5 míst, která navštívit

Využijte toho, že jste konečně v důchodu a máte dostatek času. Přemluvte manžela nebo kamarádku a vyrazte společně na dovolenou. Poradíme vám, kde je na jaře krásně a kam se určitě musíte podívat.

Jarní dovolená na pláži

Pokud chcete vyrazit k moři a láká vás teplo a sluníčko, počítejte s tím, že budete muset strávit pár hodin v letadle. Vyrazit můžete třeba do Egypta. Na začátku března se tu teploty pohybují kolem 20 °C až 26 °C, na konci měsíce už kolem třicítky. Pokud si tedy chcete užít teplé počasí, prázdné pláže a památky bez turistů, určitě vyrazte. Doporučit můžeme například letovisko Hurghada.

Madeira

Máte rádi turistiku a krásnou přírodu? Vydejte se na Madeiru. Ne nadarmo se tomuto koutu světa říká „ostrov květin“ či „ostrov věčného jara“. Navštívit tu můžete mimo jiné také největší vavřínový les na světě.

Spojené arabské emiráty

Toužíte po kapce luxusu? Vyrazte do Spojených arabských emirátů. Krásné počasí tu panuje celoročně, v březnu je tu příjemných 28 °C. Navštívit můžete Dubaj, Abú Dhabí nebo kulturní perlu Spojených arabských emirátů Sharjah.

Termální lázně v Maďarsku

Pokud se chcete ohřát, nemusíte hned k moři. Krásně teploučko vám bude i v termálních lázních. Odpočinete si tu fyzicky i psychicky. Doporučit můžeme lázně Sárvár, lázně Bük nebo jeskynní lázně Miskolc Tapolca (Miškovec).

Pohoda v Karlových Varech

Spojte příjemné s užitečným a jeďte do Karlových Varů. Užijete si tu nejen procedury (a uděláte něco pro své zdraví), ale líbit se vám budou i procházky po městě. Ochutnáte vodu z léčivých pramenů, projdete se po kolonádě a vydat se můžete i od Grandhotelu Pupp k Rozhledně Diana. Samozřejmě lanovkou.