Krása a módaMóda

Nejhorší zimní bundy: V roce 2023 nechte tyhle doma

Nejhorší zimní bundy: V roce 2023 nechte tyhle doma

Zimní bunda by měla být teplá, ideálně nepromokavá a především by vám v ní neměla být zima. Pokud v bundě nechcete pouze sekat dříví na zahradě, ale chcete ji nosit do práce nebo na odpolední víkendové procházky do města, měla by také dobře vypadat. Jaké bundy se letos nosí a jaké jsou už totálně out?

Módní trendy pro letošní zimu

Letos uspějete se stylově čistými a jednoduchými kabáty a bundami. Nosí se především jednobarevné kousky, ale rozhodně není třeba sahat jen po černé či šedé bundě. Klidně můžete zvolit výrazné barvy a trochu rozzářit svůj outfit.

Nosit se budou objemné bundy i oversized bundy. Pozor si dejte pouze v případě, že máte pár kilo navíc. V oversized bundách byste nevypadaly dobře.

Bundy, které jsou out

1. Sportovní bundy

Zimní lyžařské sportovní bundy patří na svah, nikoliv do města. Chápeme, že máte rády ležérní styl a sportovní kousky vám v mnoha ohledech vyhovují, ale co je moc, to je moc. Lyžařskou bundu oblékejte jen na horách nebo tehdy, když vyrážíte s dětmi sáňkovat. Jinak raději sáhněte po jednoduchých bundách bez nápisů, reflexních proužků a podobných vychytávek.

2. Bundy s kožešinou

Pokud se vám líbí bundy s kožešinou, je vaše věc. Je-li ale kožešiny příliš (není například jen na kapuci), nevypadá to dobře. Kožešiny působí nejen nevkusně (podobně jako zvířecí vzory), ale jsou kontroverzní i z hlediska etiky. Jejich produkce škodí životnímu prostředí.

3. Bundy s divokými vzory nebo v retro designu

Při výběru zimní bundy myslete i na to, že budete bundu oblékat velice často. Měla by vám tudíž ladit ke zbytku vašeho šatníku. Pokud bude mít bunda na sobě příliš barev nebo hodně vzorů, bude se vám těžko kombinovat například s doplňky. Dobře nebude působit ani retro design. V nemoderní bundě budete vypadat směšně a o pár let starší.