Další

Nejhorší sýry ze supermarketu 2024: nekupujete jeden z nich i vy?

Nejhorší sýry ze supermarketu 2024: nekupujete jeden z nich i vy?

Určit nejhorší sýry ze supermarketu může být trochu obtížné, protože každý toto slovo definuje trochu jinak. Co se někomu může zdát, jako vyhovující, s tím druhý může absolutně nesouhlasit. Přinášíme vám tedy přehled společných charakteristik sýrů, které se nemohou pochlubit příliš vysokou kvalitou. 

1. Nevhodné použití ingrediencí

Nekvalitní sýry poznáte podle toho, že si přečtete jejich složení na obalu. Takové sýry obsahují zbytečně mnoho přidaných chemických a konzervačních látek. Sýr, který lze označit za kvalitní, je vyrobený pouze z mléka, soli, kultury a enzymů. Pokud na vás tedy „vybafne“ dlouhý seznam použitých ingrediencí, dejte od sýra ruce pryč.

2. Výrazná barva

Kvalitní sýry bývají jemně zbarvené a jejich barva odpovídá druhu konkrétního sýra. U produktů, jejichž zbarvení je příliš intenzivní nebo neobvyklé, byla při výrobě pravděpodobně použita umělá barviva.

Nakrájený barevný sýr na prkénku.

3. Mnoho vody ve výrobku

V případě, že na obalu najdete informaci o tom, že sýr obsahuje příliš velkou koncentraci vody, může být až příliš mazlavý a mít nevýraznou chuť. Zjistěte proto, jaký obsah vody je uveden na etiketě produktu a zajistěte si tak příjemný chuťový zážitek.

4. Nepříjemná vůně

Je sýr cítit už z dálky? Je vám vůně nepříjemná a připadá vám, že je až příliš intenzivní? Pokud sýr doslova páchne, může to být projevem špatné kvality nebo dokonce zkažení výrobku. 

5. Nevhodná textura

Mezi nejhorší sýry ze supermarketu můžeme zařadit ty, které mají mazlavou konzistenci, jsou hrudkovité a možná by se daly nazvat i tekutými. Kvalitní sýry bývají pevné, hladké a hrudky určitě neobsahují. 

6. Recenze produktu

V neposlední řadě poznáte kvalitní produkt tak, že si o něm vyhledáte informace na internetu. Věnujte chvíli času pátrání v recenzích na konkrétní sýr a zjistěte, jaké s ním mají lidé zkušenosti, týkající se chuti, konzistence nebo zdravotních obtíží.

Čtyři druhy sýra vedle sebe.

Nejhorší sýry ze supermarketu jsou ty, které mají některé nebo všechny z vlastností, s nimiž jste se mohla seznámit na řádcích výše. Nekvalitní sýry smrdí, mají nepříjemnou chuť, podivnou strukturu a až příliš intenzivní nebo zvláštní barvu. Při výběru kvalitního produktu dbejte na jeho složení, které by mělo obsahovat minimum ingrediencí a zjistěte, jaké s daným výrobkem mají zkušenosti ostatní, kteří ho už ochutnali.