Krása a módaMóda

Nejhorší oblečení pro seniory: vyhněte se těmto 5 outfitům, pokud chcete vypadat mladě

Nejhorší oblečení pro seniory: vyhněte se těmto 5 outfitům, pokud chcete vypadat mladě

Oblečení dělá člověka. Vhodné oblečení dokáže ubrat i několik let, naopak oblečení nevhodné vám roky přidá. Víte, jakých pět outfitů byste rozhodně měly nechat jen prababičkám? Tady jsou. Pokud chcete vypadat mladě, nenoste tvídové kostýmky, retro kabelky ani důchodky. Zapomeňte na „babičkovské vzory“ a na nekvalitní spodní prádlo.

Tvídová saka a sukně

Tvíd je sice poměrně drahá a elegantní látka ze 100% vlny, ale roky vám spíše přidá, než ubere. Typická tvídová látka má vetkaný nějaký vzorek (kohoutí stopu, rybí kostru nebo kostičku). Barva látky je většinou hnědá a ani to není žádná výhra.

Chcete-li vypadat mladě, vyměňte tvíd za úplet nebo klidně mladistvě vypadající denim. Pokud se tvídu nechcete vzdát, soustřeďte se na to, abyste ho kombinovaly s jinými (mladistvěji působícími) materiály (například s již zmíněným denimem).

Babičkovské vzory“

Na domácí zástěře nebo šatovce jsou drobné kytičky v pořádku a snese se i nějaká ta krajka nebo bílý lem, ale pokud vyrážíte ven, buďte se vzorovanými outfity opatrná. Květy nosit můžete, ale vždy volte takové látky, které nevypadají jako z minulého století!

Důchodky

Důchodky jsou sice pohodlné a určitě i teplé, ale vy na ně zapomeňte. Sáhněte raději po kvalitních kožených botách (třeba kozačkách), které jsou uvnitř zateplené. Mají-li mít boty zip, tak určitě na straně, nikoliv vpředu jako důchodky.

Retro kabelky

Kabelek se vám určitě doma za život nashromáždilo spoustu, ale raději je všechny darujte na charitu a pořiďte si dva nebo tři moderní kousky. Dávno už se totiž nosí jiné tvary kabelek a trendy není ani ošoupaná koženka či něco podobného.

Nekvalitní spodní prádlo

Pokud si myslíte, že na spodním prádle nezáleží, protože ho nikdo nevidí, tak se pletete. Vhodné spodní prádlo vám dokáže krásně vytvarovat postavu. Větší bříško najednou zmizí, ňadra konečně budou mít pořádnou oporu. Do prádla tedy určitě investujte.