Krása a módaMóda

Nejhorší jarní kalhoty pro důchodkyně: Tyhle starším prostě nesluší

Nejhorší jarní kalhoty pro důchodkyně: Tyhle starším prostě nesluší

Mnoho seniorek s oblibou nosí sukně, a to v jakémkoliv ročním období. Existují ale i dámy, které dávají přednost kalhotám. Kalhoty jsou pohodlné, příjemné, není v nich zima. Jak ale vybrat ty správné? Ukážeme vám, jaké kalhoty jsou pro seniorky naprosto nevhodné.

Kalhoty s nízkým pasem

Letos se do módy vrací bokovky. Starší dámy by ale tento trend měly ignorovat, pro ně se totiž kalhoty s nízkým pasem rozhodně nehodí. Z estetického i zdravotního hlediska jsou pro seniorky vhodnější kalhoty, které zakrývají záda a dosahují až k pupíku. Kalhoty s vysokým pasem navíc dokážou hezky vytvarovat postavu a schovat nějaký ten nedostatek. Vhodné jsou především pro plnoštíhlé ženy.

Roztrhané džíny

Džíny jsou vhodné pro dámy jakéhokoliv věku a nosit je tedy mohou i seniorky. Je však důležité, aby ženě džíny dobře padly a aby se jednalo o džíny s vysokým pasem.

V neposlední řadě hraje roli i střídmost. Pro starší dámy se určitě nehodí extravagantní džíny, roztrhané modely nebo džíny s flitry a nejrůznějšími aplikacemi. Příliš vhodné není ani vyšisování nebo příliš světlý denim. Starším dámám sluší spíše dříny tmavě modré.

Kalhoty s gumou v pase

Kalhoty s gumou v pase sice mohou být pohodlné, ale rozhodně nejsou trendy. Nedělají totiž vůbec hezkou postavu, neboť neobepínají zadní ani přední část těla. Ženská postava v kalhotách s gumou vypadá neforemně a nehezky. Kalhoty s gumou v pase nikterak nezpevňují bříško ani zadeček a vhodné jsou tak maximálně na zahrádku.

Kalhoty z nevhodného materiálu

Seniorky bohužel často sahají po levných kalhotách z nekvalitního materiálu. Zbytečně pak v kalhotách mrznou nebo se v nich potí. Kalhoty se mačkají a po několika vypráních vypadají, jako kdyby je někdo nosil už dvacet let. Určitě se tedy vyplatí nekupovat vždy ty nejlevnější kousky, ale vybrat kalhoty kvalitní.