Krása a módaMóda

Nejhezčí dámská saka pro zimu 2024: Elegance a styl i pro starší dámy

Nejhezčí dámská saka pro zimu 2024: Elegance a styl i pro starší dámy

Saka patří mezi stálice ženského šatníku. Nosit je lze v každém období a hodí se jak na formální, tak na neformální příležitosti. Vždy záleží na tom, s čím je zkombinujete. Sako je také skvělým kouskem k vrstvení. Obléci ho můžete jak přes košili, tak přes šaty.

Výběr vhodného saka

Vybíráte-li sako vhodné na zimu, soustřeďte se na to, z jakého materiálu je vyrobeno. Vhodná je vlna (bavlněné sako se hodí spíše na léto). Sáhnout můžete i po saku z polyesteru. Je lehké, nemačká se, ale také málo dýchá a hrozí, že se v něm zpotíte.

Kromě materiálu je důležitá i správná velikost. Sako by vám mělo dobře sedět především v ramenou. Délka saka záleží hlavně na tom, jakou máte postavu. Chcete-li schovat bříško, sáhněte po saku delším.

Speciální tip pro vás: Dejte pozor na to, že saka zdůrazňují ramena. Pokud už je máte i tak široká, raději noste jiné kousky oblečení a saka odložte stranou.

Tvídové sako

Starší dámy určitě zaujme sako tvídové, které se výborně hodí právě pro chladnější dny. Vypadá stylově a ačkoliv mu je už přes sto let, bez obav ho můžete nosit i dnes.

S čím toto sako kombinovat? Třeba s denimovými nebo společenskými kalhotami. Obléci si ho můžete i k sukni nebo k černým pouzdrovým šatům.

Barevné sako

Do svého šatníku si pořiďte i barevné sako ve své oblíbené barvě. Buďte si jistá, že tento kousek každý váš outfit oživí a dodá mu šmrnc. Doporučit můžeme modrou, zelenou nebo trendy červenou.

Speciální tip pro vás: Vyzkoušejte i sako bílé nebo krémové. Je elegantní a hodit se vám bude téměř ke všemu. Navíc vás omladí.

Oversized saka

Oversized saka jsou velice trendy. Oblíbená jsou ale především u mladších žen a už žen ve středním věku. Starší dámy si na ně většinou netroufají, přitom i jim by mohly slušet. Jen je třeba pamatovat na to, že oversized saka se musí kombinovat s přiléhavým oblečením.