CelebrityKrása a móda

Nejhezčí celebrity s šedinami: Sluší Jane Fonda i Jiřímu Bartoškovi

Nejhezčí celebrity s šedinami: Sluší Jane Fonda i Jiřímu Bartoškovi

Každého to jednou potká. Jak se buňky v lidském těle neustále obměňují, jejich síla s postupujícím věkem klesá. Důsledkem je mimo jiné i postupný výskyt šedivých vlasů. Nemíjí to ani celebrity, které nám ukazují, že šediny nemusí být symbolem stárnutí, ale mohou být známkou moudrosti, elegance a sebejistoty. Od Jane Fonda, která nikdy neskrývala svůj věk a jeho přirozenou krásu, až po českého herce Jiřího Bartošku, u něhož šedé vlasy dodávají na charismatu.

V tomto článku vám představíme několik celebrit, které nás inspirují tím, jak nádherně zestárly, aniž by se snažily omlazovat pomocí různých kosmetických procedur. Tak pojďme si prohlédnout, komu šediny skutečně sluší!

Psychický vývoj

Stejně jako je náročné přijmout jakoukoliv změnu, je i šedivění náročné na psychiku. Připomíná stárnutí. To ale neznamená, že nás to musí ovládnout. 

Novým trendem posledních let je přírodní zbarvení vlasů a přizpůsobení účesu. Řada slavných osobností se rozhodla přijmout svůj věk se vším a nestydět se za „nedokonalosti“. Ve výsledku dokonce může finální vzhled překvapit a ubrat ve tváři pár let. V některých případech se dokonce stala šedá barva a její odstíny tak oblíbenou, že si ji nechávají i mladí lidé u kadeřníka aplikovat.

Další výhodou nepřebarvováni vlasů je i fakt, že bez barvy nejsou odrosty, které jsou esteticky nepřijatelné. 

Dámy, ale i pánové

Jane Fonda je jednou z celebrit, která se svými šedinami chlubí. Nebylo lehké se poprvé s nimi ukázat na veřejnosti. U Jane byl přelomem věk osmdesáti tří let. Po řadě zdravotních problémů se rozhodla nestydět se za svůj věk a mít se ráda v celé své kráse.

Maye Musk, matka slavného miliardáře Elona Musk, je další v pořadí slavných osobností, které nejen hrdě nosí svůj světlý účes, ale i jim sluší a skoro jako by bylo nemožné si jí představit jinak.

Pánové to mají na rozdíl od dam snazší. Kdežto ženy se musejí i nadále o svůj účes starat a novému vzhledu přizpůsobit šatník a make-up, pánům stačí dozrát do potřebného věku a je vystaráno. Příklady jsou Jiří Bartoška, George Clooney, nebo také Hugh Grant. Vzpomeňme i na Karla Gotta, který změnil na pár posledních let života vzhled. Rozhodně mu šediny neubraly na kráse.

Zdroj titulního obrázku: Profimedia.cz (Jakub Stadler / MAFRA / Profimedia)