Krása a módaMóda

Nejdražší oblečení na světě: TOP 5 nejdražších šatů na světě

Nejdražší oblečení na světě: TOP 5 nejdražších šatů na světě

Společenské šaty patří mezi vůbec nejdražší kousky šatníku. Dnes vám představíme ty nejdražší šaty, které kdy byly vyrobeny. Jistě vás nepřekvapí, že drtivá většina je svatební.

The Nightingale of Kuala Lumpur

Název těchto šatů se dá přeložit jako „Slavík z Kuala Lumpur“. Šaty pocházejí z dílny známého malajského návrháře Faisala Abdullaha, který je navrhl a ušil v roce 2009. Hodnota těchto šatů je odhadována na závratných 30 miliónů dolarů (přibližně 652mil Kč), a to kvůli použitému materiálu a 750 diamantů, které šaty zdobí.

Svatební šaty za 16,2 mil dolarů

Na nejdražších svatebních šatech světa spolupracovaly dvě osoby, a to módní návrhářka  Renee Strauss a šperkař Martin Katz. Cena svatebních šatů (přibližně 352mil Kč) je vysoká kvůli použitým 150 karátovým diamantům.

Šaty z dílny návrhářky Hany El Behiery

Svatební šaty, které navrhla egyptská návrhářka Hana El Behiera spatřily světlo světa v roce 2020. Šaty návrhářka představila na největší módní události Haute Cotoure v Paříži. Můžete je pořídit za 15 miliónů dolarů (přibližně 326 mil Kč).

Svatební šaty z královské svatby

Španělská královna Letizie na svou svatbu s Filipem VI. Španělským oblékla hedvábné šaty, které byly vyšívané zlatými nitěmi. Hodnota těchto šatů je odhadována na 10,7mil dolarů (přibližně 232mil Kč).

Ikonické šaty Marilyn Monroe

V těchto šatech zpívala píseň Všechno nejlepší tehdejšímu prezidentovi USA Johnovi F. Kennedymu slavná Marylin Monroe.  Bob Macki, který šaty navrhoval, šaty vyšil kamínky. V roce 2016 byly prodány v akci za 4,8mil dolarů (přibližně 104mil Kč). V roce 2022 je v rámci akce Met Gala vynesla Kim Kardashian, která do těchto ikonických šatů musela razantně zhubnout. Poté čelila obviněním, že šaty zničila.