Krása a módaMóda

Móda pro starší dámy: jak se oblékat v roce 2024?

Móda pro starší dámy: jak se oblékat v roce 2024?

Jaká by měla být mód pro starší dámy? Co se sluší nosit v tomto věku? Jak se oblékat, aby vám zvolené oblečení lichotilo a cítili jste se v něm dobře? V tomto článku vám poradíme, co na sebe a jak se oblékat s úctou ke svému věku.

Móda pro starší dámy: praktické tipy, jak se slušivě oblékat

I když se říká, že věk je jen číslo a každý z nás je tak starý, jak se cítí, pokud jde třeba o módu, určitě bychom svůj věk měli brát v potaz. Ženám hodně záleží na tom, jak vypadají a chtějí tě líbit v každém věku a za každé situace. Co byste v módě měli brát v potaz?

  • střídmé střihy
  • decentní barvy
  • vhodnou délku svršků
  • správný materiál

Zaměřte se na správný střih

Móda pro starší dámy by se měla nést v určitém ležérním duchu. Zvláště pak pokud jde o střihy oblečení. Ženám pokročilého věku jde často o to, aby zakryly nějaký ten nedostatek. Vhodně zvolený střih vám může pomoci zamaskovat větší bříško, silnější nohy nebo povolené paže.

Vybírejte decentní barvy

Nikdo vám samozřejmě nemůže zakázat, abyste nosili jakékoli barvy. Klidně i ty výrazné, ba dokonce extravagantní. Ženy po padesátce / šedesátce už ale častěji volí barvy mírnější, jemnější a ne tolik okaté. Pravděpodobně své vrstevnice neuvidíte na ulici v křiklavě růžovém topu.

Volte vhodnou délku

Pozornost věnujte zejména délce vašich svršků. Móda pro starší dámy sice striktně neudává, kolik centimetrů má mít sukně, ale určitě se shodneme na tom, že ve svém věku nemáte zapotřebí nosit minisukně těsně pod zadek. A že naopak oceníte, když vámi zvolená halenka bude mít delší rukáv, který schová povolenou kůži na pažích.

Hledejte správný materiál

I na materiálu záleží. Soudné ženě je jasné, že v pokročilém věku už není důstojné, aby nosila třeba upnuté kožené legíny nebo se na veřejnosti ukazovala v latexu. Vybírejte materiál, který je pohodlný na nošení, ať se ve svém oblečení cítíte dobře.