Další

Manžel mi přišel na nevěru: 3 rady, co dělat

Manžel mi přišel na nevěru: 3 rady, co dělat

Nevěra může mít opravdu mnoho důvodů a ne vždy musí znamenat konec vztahu. Naopak – někdy ho dokáže i posílit. Ale je třeba na něm začít okamžitě pracovat. Jedině tak může mít vztah mezi dvěma lidmi ještě šanci.

Manžel mi přišel na nevěru – jak začít

Pokud se vaše nevěra provalila, měla byste si rozmyslet, co chcete dělat dál. Pokud je to pro vás spíše úlevou a své manželství považujete za natolik rozvrácené, že ho už nechcete zachraňovat, jednoduše začněte podnikat potřebné kroky k rozvodu. Falešná lítost a omluva by v tomto případě nic nevyřešily. Druhá strana pozná, že nejsou míněny upřímně.

Ovšem pokud šlo z vaší strany jen o úlet a ráda byste manželství zachovala, musíte se pustit do omluv a vysvětlování. Jinak to prostě nepůjde.

1. Snažte se vysvětlit svoje důvody

Něco vám v manželství chybí? Opila jste se na večírku a prostě se „nějak povedlo?“ Šlo spíše o nevěru vynucenou (například ze strany vašeho šéfa?“ Ať už to bylo jakkoliv, váš manžel si to zaslouží vědět. A bude na něm, jak se se získanými informacemi rozhodne naložit. Rozhodně nic neskrývejte, nemlžte, neshazujte vinu na někoho jiného. Vysvětlování samozřejmě musí jít ruku v ruce s omluvou . Jinak to nepůjde.

2. Vynechte z toho okolí

Tu hlavní část máte za sebou – teď je důležité nepokazit nic dalšího (bez ohledu na to, jak celá situace nakonec dopadne). Určitě z toho teď vynechte svoje okolí – nevolejte mamince ani kamarádkám o radu. Vliv třetí strany obvykle celou situaci jenom zhorší.

3. Dejte mu čas

Nikdy nechtějte po svém muži rozhodnutí hned – naopak, dejte mu dostatek času a prostoru. Běžte na pár dní na hotel, pokud to bude třeba a požádejte ho, ať zavolá jakmile se rozhodne. A rozhodně ho v tom čase „nebombardujte“ sms. Nechte ho dýchat a uvidíte, jak vše dopadne.

Manžel mi přišel na nevěru – shrnutí

Takže co dělat, když vaše nevěra vyjde najevo? Shrňme si to stručně ještě jednou:

  • Promluvte o svých důvodech.
  • Nechte řešení jen na vás dvou.
  • Konečně rozhodnutí nechte na manželovi.