Další

Madonna slaví 65! Připomeňte si epické momenty jejího života

Madonna slaví 65! Připomeňte si epické momenty jejího života

Americká zpěvačka Madonna slaví své 65 narozeniny. Vždy dokázala svět šokovat a to nejen svými texty. Za svou dobu trvání své kariéry se proslavila v mnoha ohledech. My se zaměříme na některé důležité momenty jejího života.

Turné The Blonde Ambition Tour

Toto celosvětové turné odstartovalo roku 1990 a Madonna na něm nejen zazářila, ale mnohé také pobouřila. Publikum si turné získalo výbušnou choreografií, BDSM prvky a legendární špičatou podprsenkou z dílny návrháře Jeana Paula Gaultiera. V Torontu jí dokonce hrozila vězení, protože ji policie žádala, zda by mohla přestat simulovat masturbaci. To samozřejmě velmi razantně odmítla s tím, že svou show nehodlá měnit.

Erotická kniha

O dva roky později vydala ve spolupráci s fotografy Stevelem Meiselem a Fabienem Baronem knihu, která se věnovala homofobii, ženskou touhou a hysterií z AIDS. Byla vydána v limitované edici 1.5 milionů kusů, které se vyprodaly doslova během pár dní. Kniha měla kovovou vazbu a byla zabalena do speciálního sáčku, který měl evokovat kondom.

Film Evita

Příběh o mladé chudé dívce, která se nechala odvézt do Buenos Aires, aby se stala herečkou. Na konec se vyšplhala na výsluní a stala se prezidentovou ženou. Madonna dostala za tuto roli Zlatý Glóbus, což bylo její první herecké ocenění. Pronesla pouze 140 slov, zbytek je samotný zpět.

Vystoupení Super Bowl 2012

Madonna věděla, že její vystoupení v poločase Super Bowl musí být velkolepé, protože v Americe je Super Bowl téměř svatou událost. Šlo o velkou věc. Sama řekla ,, Musím předvést největší show na světě uprostřed největší show na světě.“

Boj s Lady Gaga

Tyto dvě temperamentní dámy spolu přes média bojovaly téměř 10 let. Zpěvačky se poprvé dostaly do konfliktu, když Lady Gaga vydala píseň „Born This Way“, která byla velice podobná Madonnině skladbě „Express Yourself“. Následně se Madonna o Lady Gaga nepěkně vyjádřila několikrát v médiích, avšak nikdy za ní osobně nepřišla. Na předávání Oscarů v roce 2019 však došlo k pomyslnému usmíření, když Gaga vyhrála.

Zdroj titulního obrázku: Profimedia.cz