Krása a módaMóda

Letní šaty pro seniorky: na co se zaměřit při jejich výběru

Letní šaty pro seniorky: na co se zaměřit při jejich výběru

Jak člověk stárne, stává se pro něj vybírání vhodného oblečení stále těžší a těžší. Jen málokdo z nás se ale spokojí s neustálým snižováním standardu. I v pokročilém věku je možné působit elegantně, mladistvě a upraveně. Na co se tedy zaměřit při výběru letních šatů ve vyšším věku?

Pravidla pro výběr vhodných kousků oblečení

Nejen pokud vybíráte letní šaty pro seniorky, ale dá se to vztáhnout prakticky na jakékoli oblečení, musíte dbát zejména na tři základní aspekty výrobku. Jedním z nich je kvalita materiálu, druhým pak jeho vzor či barva a v neposlední řadě záleží i na střihu.

  • Střih je stejně důležitý jako barva a vzorek
  • Na ničem tak nezáleží jako na materiálu a kvalitě provedení

Jaké letní šaty pro seniorky tedy zvolit

Máte-li výrazný pas, využijte této krásné předosti a poohlédněte se po nabídce zavinovacích šatů s krátkými rozevlátými rukávy. Ty mohou být v délce po kolena, ale klidně i delší. Vhodné jsou jednobarevné varianty nebo ty pokryté krásným květinovým potiskem. Vůbec není třeba se výrazných barev obávat. Je přece léto!

Dbejte však, aby vámi zvolený model byl kvalitně ušitý z materiálů, v nichž vám nebude v létě zbytečné horko. Ideální je len či viskóza, sáhnout můžete i po bavlně.

V poslední době se velmi rozmohl trend úpletových volnočasových šatů, a zejména pokud patříte k mladším seniorským skupinám, nebojte se po nich čas od času také sáhnout. Jejich výhodou je obrovské pohodlí, které poskytují. Navíc je lze snadno zkombinovat s teniskami.

Čeho raději se vyvarovat

Obecně platí, že s přibývajícím věkem je na místě odpustit si veškeré obrázkové potisky. Roztomilá zvířátka jsou určená dětem, a ne jejich babičkám. Vhodné nejsou ani příliš krátké střihy a nevhodně zvolená velikost oděvu. Nedobrou službu vám také mohou udělat tenká špagetová ramínka.