Krása a módaMóda

Letní oblečení pro ženy po padesátce

Letní oblečení pro ženy po padesátce

Po padesátce si s klidem můžete dovolit nosit sukně, šaty i šortky. Pokud se ale na krátké sukně nebo na kraťasy necítíte a nebo máte silnější nohy, vyzkoušejte lehké letní kalhoty nebo stylové maxisukně. Poradíme vám, s čím je kombinovat.

Krátké sukně či šortky

Jste majitelkou dlouhých štíhlých nohou? Pak se rozhodně nebojte obléknout sukni po kolena a nebo bavlněné volnější šortky. Slušet vám budou i kratší košilové šaty nebo zkrácený kalhotový kostýmek se šortkami.

Zapomeňte na nudnou černou, do které navíc v létě pálí slunce a zvolte raději pastelové barvy. Uvidíte, jak vás rozzáří.

Sukně s vysokým pasem

Délku sukně vybírejte podle postavy a preferencí. Pamatujte na to, že pro plnoštíhlé ženy jsou vhodné sukně s vysokým pasem. Malé ženy by se měly vyhýbat sukním až na zem, které je zbytečně zkracují. Pokud už přeci jen dlouhou sukni nosit chtějí, je třeba ji kombinovat s lodičkami nebo botami na platformě.

Volné letní kalhoty

Kouskem, který v létě zaručeně využijete, jsou volné bavlněné či lněné kalhoty. Vhodné jsou i kalhoty z viskózy. Kupte si je v bílé, béžové nebo třeba pudrové barvě, snadno je pak můžete kombinovat s téměř jakýmkoliv topem.

Zvolíte-li kalhoty se vzorem (pruhované, květinové či jiné), doporučujeme kombinaci s jednobarevným jednoduchým topem či halenkou. Na léto je ideální například bílá barva.

Tip pro vás: Nebojte se zkrácených délek nohavic. Kratší kalhoty v kombinaci s letními sandálky vypadají hezky a nohy vám nezkrátí.

Maxisukně

Hitem (nejen) letošního léta jsou maxisukně. Vhodné jsou především pro vyšší ženy. Maxisukně jsou lehké, volné a pohodlné, skryjí vše, co nechcete, aby bylo vidět a přitom vám v nich nebude horko. Působí velmi žensky a nosit je můžete i s obyčejným basic tričkem.