Krása a módaMóda

Lehké letní boty: Které zvolit toto léto?

Lehké letní boty: Které zvolit toto léto?

Nachodíte toho v létě hodně? Ať už se chystáte na výšlap, plánujte dlouhé procházky po pláži při západu slunce či běháte za dětmi na dětském táboře, neobejdete se bez pohodlných bot. Poradíme vám, jaké vybrat.

Naboso nebo v barefoot botách

Pokud to jen trochu jde, choďte bosí. Bez obuvi se můžete procházet doma po zahradě, po písku na pláži, ale při troše tréninku i po louce nebo po lesní cestě.

Vyzkoušet můžete i barefoot obuv, která má měkkou tenkou podrážku a poskytuje dostatek prostoru pro všechny prsty. Nemusíte se bát, že by takováto obuv byla nevzhledná. V současné době se vyrábí v krásných a neotřelých designech. Určitě si vyberete.

Správný výběr sandálků

Sandálky vybírejte bez podpatků a se správně profilovanými podrážkami. Boty by v ideálním případě měly mít nastavitelné pásky, aby se přizpůsobily vaší noze a měly by být dostatečně široké.

Tip pro vás: Pokud hledáte lehké sandálky, skvěle vám poslouží například sandále Birkenstock, které mají lehkou korkovou podrážku.

Žabky

Vyrážíte-li pouze na pláž nebo k vodě, klidně si obujte žabky. Na delší procházky v nich však raději nechoďte, nejedná se o zdravé obutí. Chodidlo v žabkách neustále hledá oporu a nenachází ji. Nohy trpí.

Prodyšné boty na léto

V létě oceníte především boty z materiálu, který dýchá. Skvěle vám poslouží konopí nebo síťovina AirNet, která odvádí vlhkost. Vhodné jsou i boty s podšívkou CoolMax, která odsává vodu a odvádí ji ven z boty.

Tip pro vás: Pokud toho v létě hodně nachodíte po městě, kupte si boty s měkkou podrážkou, která bude tlumit nárazy. Vhodné jsou i pěnové vložky do bot.